הלוואה בצ'קים

 

הלוואה בצ'קים – איך זה עובד?

בעבר המחאות היו פריט די פופולרי, ונהגנו להשתמש בהן לא פעם כדי לשלם על שירותים ומוצרים. מאז העולם כולו השתנה, וגם הרגלי הצריכה שלנו. כרטיסי האשראי תפסו את התהילה והפכו לפריט מרכזי בכל ארנק (וגם כאמצעי תשלום בסיסי אף יותר ממזומן). עם זאת, יש לנו שפע של הזדמנויות להשתמש בצ'קים, בהן גם האפשרות לקבל הלוואה בצ'קים. איך בדיוק זה עובד?

 

הלוואה בצ'קים ללא ערבים – עד 150,000 ₪

באופן כללי הלוואה בצ'קים איננה מחייבת ערבים. מרבית האנשים שבוחרים בהלוואה מהסוג הזה עושים זאת משום שהבנק לא אישר להם הלוואה, בין אם משום שיש להם מסגרת אשראי גדולה ממילא ובין אם מכל סיבה אחרת. חברות שמציעות הלוואות בצ'קים לרוב ידרשו הוכחה לכך שהחשבון פעיל ומסודר. פירוט התנועות בחשבון הוא האמצעי הטוב ביותר להוכיח זאת, ובדומה לכל הלוואה, גם כאן יהיה בכך צורך. בהנחה שהחשבון פעיל ויש לכם פנקס צ'קים, תוכלו לבחור את הסכום הדרוש לכם ואת הפריסה הנוחה. כאן מתחילות בדרך כלל הדילמות וגם הבדיקות שכדאי לבצע, שכן הסכום והפריסה ישפיעו על הריבית. כמובן שגם סכום ההלוואה, גם הריבית וגם הפריסה יהיו ידועים ומוסכמים מראש, כך שתוכלו לדעת למה אתם נכנסים ולהחליט האם זה מתאים לכם.

 

בחירת סכום ההלוואה

כפי שנכון לעשות לפני כל הלוואה, לרבות הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות, גם לפני שאתם מקבלים הלוואה בצ'קים חשוב להכיר את הפרטים הקטנים ביותר. לפני הכל הגדירו את הצורך שלכם במדויק, ונסו לחשב כמה אתם באמת צריכים. אם אתם רוצים לכסות מינוס של 20,000 שקלים ולאפשר לעצמכם לחיות בראש שקט יותר בתקופה הקרובה ובזמן שאתם מייצבים את החשבון, אולי עדיף לכם לקחת הלוואה על סכום מעט יותר גבוה – שיאפשר לכם מרווח נשימה. אם מטרת ההלוואה היא הקמת עסק (או פיתוח עסק קיים) מומלץ לתכנן את השימוש בכסף מראש כדי שתוכלו לחשב מהו הסכום שיעזור לכם, ואף להוסיף חמישה אחוזים נוספים לתקציב כדי להימנע מהפתעות ותקלות בהמשך.

 

כך תבחרו את פריסת הצ'קים

הסכום הוא, כמובן, רק הצעד הראשון. כשאתם לוקחים הלוואה בצ'קים חשוב שתדעו מה פריסת התשלומים, כמה זמן יידרש לכם כדי לפרוע את ההלוואה ומה הסכום החודשי שתשלמו. אם אתם יודעים שצפוי להיכנס סכום כסף גדול בעוד כשנה, יכול להיות שתעדיפו לפרוע את ההלוואה מהר יותר. מצד שני, ככל שמספר התשלומים נמוך יותר כך הסכום החודשי גבוה יותר. זה הזמן לוודא שהסכום הזה אכן תואם את המציאות. מי ששכרו החודשי הוא 7,000 שקלים נטו ומתוכם הוא פורע הלוואות נוספות, משלם שכר דירה ומממן גם לימודים, רכב או הוצאות מחייה, החזר חודשי של 3,000 שקלים יהיה גבוה (עד בלתי אפשרי) מבחינתו, בעוד החזר של 700-800 שקלים הוא ריאלי הרבה יותר, והוא יאפשר לכם להמשיך להתנהל בשגרה בלי לפגוע באיכות החיים שלכם. כל החלטה שתקבלו היא החלטה טובה, אם אתם מודעים למשמעויות שלה ומקבלים אותה כשאתם מבינים בדיוק מה צפוי לקרות עד הרגע שבו תסיימו לשלם אותה במלואה.