הלוואות לשכירים

הלוואות לשכירים – האתגרים שכדאי להכיר

כל אדם במדינת ישראל מנהל חשבון בנק אחד לפחות. כשאנחנו זקוקים להלוואה אנחנו גם פונים, לפני הכל, אל הבנקאי שלנו. אם יש לנו מזל והוא מכיר אותנו מזה שנים נצליח לקבל תנאים קצת יותר טובים להלוואה שעל הפרק, אבל מה שיכריע לא פעם את הכף הוא לא הסכום שאנחנו צריכים וגם לא הסיבה. ההתנהלות הכלכלית שלנו היא גורם משפיע הרבה יותר, וזו גם אחת הבעיות העיקריות של העובד השכיר בישראל. כשאנחנו מתקיימים ממשכורת קבועה למדי, הלוואות לשכירים מחושבות על פי גובה השכר ועל פי ההיסטוריה שלנו בבנק. אם יש לנו אשראי ממילא, כנראה נתקשה לשכנע את הבנק למתוח את התקרה הזו עוד קצת. אז מה בכל זאת אפשר לעשות?

הלוואות לשכירים – פתרונות חלופיים

אם אתם מחפשים פתרון הלוואות לשכירים תצטרכו, ככל הנראה, לחפש מקורות נוספים. בעוד הבנק יוכל להציע הלוואה חלקית בלבד, כזו שלא בהכרח תספק את הצורך הקיים, גופים פרטיים או חברות מימון ואשראי יציעו פתרונות נוספים שעשויים להשלים את החסר. הלוואות חוץ בנקאיות הן בהחלט חלופה מצוינת. בפשטות, חברות המציעות הלוואות חוץ בנקאיות הן חברות שמבינות עד כמה הבנקים מקשים על חייו של הלקוח, ואת הקושי הזה הן פותרות. במילים אחרות, הלוואות לשכירים עשויות להיות מעט יותר אטרקטיביות במובנים רבים – מחוץ לבנק.

האותיות הקטנות והחשובות ביותר

בעוד הלוואות לשכירים הן אטרקטיביות למדי מחוץ לכותלי הבנק, זה לא אומר שכל הלוואה שתוצע לכם היא בהכרח האידאלית מכולן. כדי לבחור הלוואה מתאימה באמת חשוב שתדעו להגדיר את הצרכים שלכם, אבל גם להשוות בין חלופות. אם כן, בתור התחלה, קבעו מה אתם מחפשים ומה הצורך שלכם. זה הזמן להגדיר את מטרת ההלוואה (כיסוי מינוס או הוצאה גדולה שמתקרבת), את הסכום הדרוש לכם וגם את הסכום החודשי שבו תוכלו לעמוד מדי חודש. הדיוק בשאלות אלו קריטי, משום שכל סכום שבו תנקבו ישפיע מאוד על ההתנהלות הכלכלית שלכם בתקופה הקרובה. סכום נמוך מדי לא יפתור את המצוקה הקיימת, החזר חודשי גבוה מדי ינגוס בהכנסה הפנויה שלכם. הלוואות לשכירים חייבות לקחת בחשבון את הנושאים הללו.

 

ריביות ונושאים אחרים

לאחר שהגדרתם את מטרות ההלוואה ואת הסכום הדרוש לכם, גשו לבצע השוואה בין מספר חלופות. הלוואות לשכירים אפשר למצוא אצל חברות האשראי, חברות מימון או גופים פיננסיים אחרים, לרבות בנקים שהחשבון שלכם לא מתנהל בהם. גם הלוואות דרך גורמים פרטיים ואפילו דרך המעסיק – כולן אפשריות. אם הגדרתם את הצרכים שלכם באופן מדויק תוכלו להיות ממוקדים יותר בשלב הזה. בדקו את ההצעות השונות ולמדו אותן היטב. האם הסכום המוצע רלוונטי לצורך שלכם? האם ההחזר החודשי ריאלי? האם הריבית היא האטרקטיבית ביותר? ככל שתערכו סקר מקיף יותר כך תוכלו לדעת מה הפתרון שיספק את הצורך אבל גם ישתלם לכם. הלוואות לשכירים יכולות להיות אטרקטיביות ונוחות, אבל אם לא תשוו ביניהן, תתקשו לדעת מי באמת משתלמת. אם לא תוכלו לקבוע מה משתלם יותר, בהחלט תתקשו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לא רק לבעיה הנוכחית – אלא בראייה לעתיד.