אם אתם מתעניינים בלקיחת הלוואה, או שאתם זקוקים לסכום כסף לכל מטרה – חשוב שתכירו את סוגי ההלוואות העיקריות שקיימות היום בשוק הכספים הישראלי.

 אז אילו הלוואות קיימות ומה השימוש בהן? הכל בהמשך:

הלוואת בלון – הלוואת בלון היא הלוואה שנועדה למי שזקוק לסכום כסף תוך שהוא יודע כי בעתיד הקרוב הוא יקבל סכום כסף דומה אותו הוא יחזיר לבנק. הלוואה זאת מסתמכת על סכומים עתידיים שאמורים להיכנס לחשבון הבנק והיא ניתנת בעיקר מהבנקים.

עם זאת רבים הבנקים אשר אינם אוהבים להציע הלוואת בלון וזאת בעיקר בשל סיכון שטמון בכך שסכום הכסף העתידי לא בוודאות יכנס אלח חשבון הבנק.

הלוואת בלון היא הלוואה בעלת תנאים נוחים וגמישים, כאשר ניתן לקבל הלוואה של פריסת תשלומים ליותר מ 10 שנים.

אחד הדגשים שחשוב לשים אליהם לב בקבלת הלוואה כזאת, הוא שאת ההלוואה חשוב להחזיר בסוף התקופה בסכום אחד או שניים, כאשר זהו התנאי לקבלת הלוואת בלון.

שימו לב כי הלוואות בלון יכולות להתגלות גם כלא ממש משתלמות וזאת בעיקר אם בתום התקופה לא קיבל הלקוח את סכום הכסף והוא לא יכול להחזירו לבנק.  במצב כזה ינקוט הבנק בצעדים משפטיים כנגד הלקוח.

הלוואה חוץ בנקאית – סוג נוסף של הלוואה בתנאים נוחים היא הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה מסוג זה מתאימה ללקוחות בנק מוגבלים או לכאלה שאינם יכולים לקחת הלוואה נוספת מהבנק, וזאת בשל ריבוי הלוואות או ריביות גבוהות. כיום ישנן חברות רבות שמצעיות הלוואות לכל מטרה בסכומים שונים תוך שיועצי החברות מאפשרים לכם קבלת ההלוואה כך שתוכלו לעמוד בהחזרים שלה.

הלוואה מידית – רבים האנשים שזקוקים לכסף דחוף אך נתקלים בסירוב מחברת האשראי או הבנק. בשל כך פונים אותם אנשים לקבלת הלוואה מידית, וזאת כדי שניתן יהיה לקבל את הכסף עד הבית עם שליח, כמו גם לאחר הצגת כמה מסמכים אודות הכנסות שאין להם קשר למצב חשבון הבנק של הלווה.

הלוואת גישור – הלוואת גישור דומה במקצת להלוואת הבלון, וזאת משום שגם היא מסתמכת על סכום כסף עתידי שהלווה מתייעד לקבל. ההלוואה תפקידה לעזור לגשר על תקופת הביניים עד קבלת הכסף, תוך שאת ההלוה אמור לכסה הלווה באצעות קרנות השתלמות, תכניות חסכון שעומדות להיפתח, נכס שנמכר ועוד.

הלוואה ללא ריבית – אחת הסיבות לכך שאנשים אינם ששים לקחת הלוואות היא הריביות הגבוהות שמצטרפות להלוואת מכל גוף. עם זאת כיום ישנן אגודות שמלוות כספים לאנשים מתוך מטרה לשרת שכבות מוחלשת באוכלוסיה, ולהקנות להם הלוואות בתנאים טובים וללא ריבית.