[לאורך הדרך יש לנו לא מעט אתגרים כלכליים, חלקם גדולים יותר ואחרים פחות. כשאנחנו קונים בית אנחנו צריכים סכום גדול יחסית, וכשאנחנו משפצים את חדר האמבטיה כנראה נסתפק בסכום נמוך משמעותית. הלוואות קטנות אפשר לקבל היום ממוסדות שונים, וכך תוכלו לקבל הלוואה בכרטיס אשראי, בצ'קים או דרך הבנק. בין החלופות הללו האפשרות של קבלת הלוואה בכרטיס אשראי נחשבת לנוחה יחסית, אבל לפני שתבחרו בה רצוי שתכירו אותה קצת יותר לעומק. יש לה יתרונות בהחלט, אבל באופן טבעי גם כמה חסרונות שרצוי להכיר.

 

הלוואה בכרטיס אשראי – יתרונות

אחד היתרונות המרכזיים של הלוואה בכרטיס אשראי הוא יתרון המהירות. ללא ספק מדובר בהלוואה מהירה שתוכלו לקבל בשיחת טלפון אחת לחברת האשראי שלכם, או אפילו דרך אתר האינטרנט. בשיטה הזו תקבלו הצעה לסכום נמוך יחסית ותוכלו לבחור האם לקבל אותה או לא. מרגע שההלוואה תאושר הסכום יועבר לחשבון הבנק שלכם מהר למדי, ואת ההחזר החודשי תבצעו דרך כרטיס האשראי עצמו. אם כן, מהירות ההלוואה, היעדר הצורך בערבים או בטחונות והסכום הנמוך שבהחלט עשוי להספיק במקרים רבים – כל אלה הם יתרונות משמעותיים לטובת הלוואה בכרטיס אשראי. מצד שני, יש לה גם כמה חסרונות.

 

הלוואה בכרטיס אשראי פוגעת במסגרת

אם מסגרת האשראי שלכם היא 10,000 שקלים ואתם זקוקים להלוואה בגובה 7,500 שקלים, אתם בהחלט יכולים לקבל הלוואה בכרטיס אשראי. הבעיה היא שבחודש הבא תישאר לכם מסגרת של 2,500 שקלים בלבד לרכישת מזון, לתשלום מיסים ולתחזוקת הרכב. אם הסכום הזה מספיק לכם אין שום בעיה, כמובן, אבל במקרים רבים מדובר בפגיעה ברמת החיים שאליה התרגלנו. אז נכון, הלוואה פירושה פגיעה כלשהיא ברמת החיים שלנו, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לצמצם באופן דרמטי את איכות הארוחות שלכם או את הבילויים החשובים כל כך לנפש.

 

סכום נמוך שלא תמיד יספיק

הלוואה קטנה יכולה להספיק אם אנחנו צריכים לתקן את הרכב או לשפץ חדר מסוים בבית, אבל אלה הם המצבים היחידים שבהם הלוואה בכרטיס אשראי תהיה אידאלית. אם אתם מקימים עסק חדש שדורש תקציב משמעותי כדי שתוכלו לצאת לדרך – אתם בהחלט בבעיה, ובמצב הזו רצוי לבחון הלוואה חוץ בנקאית ממקור אחר. שימו לב שמהירות ההלוואה היא חשובה, אבל במקרה של הלוואה בכרטיס אשראי גם הריבית עשויה להיות גבוהה יחסית, וכך היא לא תמיד משתלמת. רק אם תשוו בין חלופות תוכלו לקבוע האם זו הדרך האידאלית או האם יש דרך אחרת, טובה קצת יותר.