הלוואות לסטודנטים

הלוואות לסטודנטים – מדריך מקוצר למתחילים

השירות הצבאי (או הלאומי) מאחוריכם, ואתם ערוכים ומזומנים לשלב הבא בדרך לקריירה: לימודי התואר הראשון (ואולי גם התואר השני). יש לכם כיוון מסוים, אולי אפילו מטרה ברורה מאוד. כל שנותר לכם בדרך אליה זה רק שלוש שנות לימוד ואם צריך, גם התמחות שתכין אתכם לחיים האמיתיים. אלא שעד שהרגע הזה יגיע, ואיתו גם המשכורת היפה שתשדרג את איכות החיים שלכם, תצטרכו להשקיע לא מעט. זמן, אבל בעיקר הרבה כסף. שכר לימוד, הוצאות מחיה ועלויות נלוות אחרות, כולם הופכים את תקופת הלימודים לאתגר לא פשוט. הלוואות סטודנטים הן בהחלט דרך טובה אחת לשרוד את התקופה הזו עם ראש קצת יותר שקט, אבל איך בדיוק עושים את זה?

 

הלוואות לסטודנטים דרך הבנק

אחת הדרכים המוכרות יותר לקבל הלוואות סטודנטים היא באמצעות הבנק. יש לכך יתרונות מסוימים, בעיקר ברמת הנוחות, אבל גם חסרונות שכדאי להכיר. מצד אחד הלוואות בנקאיות לסטודנטיות יכולות להציע לכם תנאים לא רעים, ומצד שני הן עשויות להגביל אתכן בכל הקשור לפריסת התשלומים. אם אתם מעוניינים לקבל הלוואה לכיסוי שכר הלימוד יש לא מעט בנקים שיחייבו אתכם לפרוע את ההלוואה בתוך כמה חודשים ועד חצי שנה לכל היותר. מיותר לציין שהלוואה מהסוג הזה יהיה לכם קצת יותר קשה להחזיר. עם משכורת סטודנט תצטרכו הרבה עזרה מההורים או עוד כמה משמרות במסעדה כדי לממן את ההחזר הגבוה מדי חודש. יתרה מכך, הלוואות בנקאיות עשויות להקשות עליכם בהמשך, אם תצטרכו הלוואה נוספת לאורך הדרך, וזאת משום שהבנק יגביל את מסגרת האשראי שלכם.

 

גופים פיננסיים אחרות

חברות ביטוח ואשראי, וגם גופים פיננסיים שונים, כולם מציעים היום מגוון רחב של הלוואות, ובכלל זה גם הלוואות סטודנטים. עם זאת, גם כאן חשוב לבדוק את הפרטים הקטנים. הריבית עשויה להיות גבוהה – גם אם אתם סטודנטים וגם אם הלוואות לקהל יעד אחר הן קצת יותר זולות. בנוסף, גופים שונים עשויים להציע לכם הלוואות בסכומים שונים. מבחינתם של גופים פיננסיים לא מעטים, סטודנטים נחשבים לאוכלוסייה שיש עמה סיכון מסוים. אפשר להבין מדוע, שכן במהלך הלימודים אתם מרוויחים (לרוב) סכומים נמוכים יותר. כדי להפחית את הסיכון הגופים הללו יגבילו את סכום ההלוואה האפשרי או ידרשו ערבים, למשל. במילים אחרות, הלוואות לסטודנטים הן פתרון אידאלי במצבים רבים, אבל כדאי לקרוא את האותיות הקטנות.

 

איך תדעו אילו הלוואות סטודנטים לבחור?

לאור ההבדלים הקיימים בין חברות המימון והבנקים, איך בעצם תדעו איזו הלוואה מתאימה לכם ואילו תנאים תוכלו לקבל על פי הצרכים האישיים שלכם? התשובה לכך די פשוטה: השוואת מחירים. כפי שאנחנו משווים בין מחיריהם של מוצרים לפני שאנחנו מבצעים רכישה, כך חשוב להשוות בין ההצעות שתקבלו מגופים פיננסיים שונים. בחנו את האפשרויות שלכם, שימו לב לפרטים הקטנים, ובעיקר ודאו שאתם יכולים לקבל הלוואה על הסכום הנכון עבורכם, בפריסה שתהיה נוחה לכם, וכמובן: בתנאים הטובים ביותר שתוכלו למצוא.