הלוואות סטודנטים בדרך לתואר הראשון

רגע אחרי שאנחנו משתחררים מהצבא ומחזירים את המדים לבקו"ם אנחנו ניצבים בפני האתגר הגדול הבא שלנו, והוא בחירת מסלול הלימודים. אז נכון, יש לנו זמן ולפעמים בא לנו לארוז תרמיל ולצאת למסע מפרך בדרום אמריקה, אבל גם זה לא ימנע מאיתנו לחלוטין את הצורך להחליט מה ללמוד ואיך לממן את התואר הראשון. השאלה מה ללמוד בהחלט תלויה בכם, ולמרבה ההפתעה (או שלא) גם השאלה איך שורדים כלכלית את התקופה הזו תלויה במסקנות שלכם. כלומר, הלוואות סטודנטים יש בשפע אבל האם אתם יודעים איזו הלוואה באמת תתאים לכם יותר ומה הפתרון האידאלי עבורכם? אם אתם עדיין מהססים – קבלו כמה טיפים חשובים.

 

הלוואות סטודנטים – מה צריך לדעת?

כחיילים משוחררים או אנשים צעירים בראשית שנות ה-20 אנחנו נוטים לפנות באופן כמעט אוטומטי לבנק שלנו. אין ספק שהבנק יכול להציע הלוואות סטודנטים אטרקטיביות, אבל זה לא אומר שהן בהכרח הנכונות ביותר. ראשית, כל הלוואה שתקבלו דרך הבנק עשויה לפגוע במסגרת וביכולת שלכם לקבל הלוואה או משכנתא בהמשך. שנית, הלוואה חוץ בנקאית עשויה לאפשר לכם גמישות רבה יותר, בין אם משום שתקבלו סכום גבוה יותר ובין אם תפרסו את התשלום על פני תקופה ממושכת יותר. אם כן, זכרו שיש תמיד חלופות נוספות, ולפני שתקבלו החלטה סופית רצוי שתכירו הלוואות סטודנטים שונות, ממקורות שונים.

 

פריסת ההחזרים

הלוואות סטודנטים הן במקרים רבים הלוואות נוחות בריבית נמוכה יחסית, אבל יש שני נושאים מרכזיים שחשוב לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה. הנושא הראשון הוא גובה ההלוואה, סכום שאמור להספיק למימון הלימודים עצמם אבל גם להשאיר לכם מרווח נשימה כדי שתוכלו להוריד הילוך בזמן תקופת המבחנים, לעבוד קצת פחות ולא לפגוע אנושות ברמת החיים שלכם. הנושא השני הוא גובה ההחזר החודשי, והוא הנושא הקריטי מכולם. זה לא סוד שסטודנטים מרוויחים שכר נמוך יותר משום שהם עובדים במשרות חלקיות בלבד, וגם ההוצאות שלהם לא נמוכות בזכות היותם סטודנטים במוסד אקדמי שבו צריך לקנות ציוד משרדי, לצלם מאמרים ולרכוש ספרים. הלוואות סטודנטים חייבות לאפשר לכם גמישות רבה בכל הקשור להחזר החודשי, רק כדי שלא תקרסו מדי חודש כשיגיע המועד לשלם לגוף הפיננסי שנתן לכם את הכסף, וגם המועד לקנות לחם וחלב במכולת או לשלם את הארנונה ואת חשבון החשמל. פריסה נוחה היא נושא משמעותי ביותר.