הלוואות לחיילים בסדיר או בקבע

בגיל 18 כמעט כולנו עומדים בפני סיטואציה דומה. אנחנו נשלחים לשירות צבאי, בין אם בעורף ובין אם בחזית. אנחנו מבינים שיש חשיבות רבה להגנה על ביטחון המדינה, ואנחנו גם מקבלים את העובדה שבזמן השירות הצבאי נתקשה להתפרנס בדרך אחרת, שכן השירות עצמו גובה מאיתנו זמן יקר. מצד שני, הוא גם לרוב מלווה בשכר לא מאוד גבוה. בין אם אתם חיילים בסדיר או בקבע, הוצאות המחייה בהחלט עשויות להכביד, המינוס עשוי לגדול ומפעם לפעם צצות עלויות בלתי צפויות שאנחנו נדרשים לכסות. הלוואות לחיילים הן בדיוק הפתרון האידאלי למצבים מהסוג הזה, אבל איך תדעו איזו הלוואה באמת משתלמת ומתאימה לכם, לצרכים שלכם ולכשירות הפיננסית שלכם?

שלוש שאלות שחשוב לשאול מראש

לפני שאתם מתחילים לבדוק אפשרויות ולחפש הלוואות לחיילים, בין אם דרך הבנק, דרך גופים פרטיים או בכל דרך אחרת, עצרו ושאלו את עצמכם שלוש שאלות. השאלות הללו יגדירו את שלושת המרכיבים החשובים ביותר: סכום ההלוואה הדרוש לכם, משך הזמן שיידרש לכיסוי ההלוואה והמחיר החודשי שתשלמו. באופן טבעי הלוואות לחיילים, כמו כל הלוואה אחרת, הן הלוואות שתצטרכו להחזיר לאורך זמן, בתשלום חודשי קבוע. לכן רצוי שהסכום הזה יהיה נוח ככל האפשר. אם השכר החודשי שלכם נמוך יחסית, רצוי שלא לבחור בהחזר חודשי גבוה שיכביד על הכיס ועל הארנק, ובעיקר – כזה שימנע מכם בילויים והנאות, או תשלומי הוצאות בסיסיות אחרות. הגדרת סכום ההלוואה אף הוא היא קריטית, שכן סכום שאיננו מספק לא ישיג את המטרה, ומכאן שכדאי להגדיר מה אתם באמת צריכים וכמה כסף יעזור לכם להתמודד עם ההוצאה הגדולה שעל הפרק, או עם המינוס והתשלומים הצפויים בכרטיס האשראי.

הלוואות לחיילים והשוואת הריבית

ישנה גם שאלה נוספת, רביעית, וחשובה לא פחות מהאחרות. את התשובה עליה תקבלו רק לאחר שתאספו מספר הצעות ותגלו אילו אפשרויות עומדות בפניכם בכל הקשור לנטילת הלוואות לחיילים. זוהי שאלת הריבית, או מחיר ההלוואה אם תרצו. השאלה הזו תכריע כמה תשלמו בסופו של דבר על הסכום שתקבלו עכשיו. באופן כללי חיילים נהנים לא פעם מהטבות ומתנאים נוחים למדי, וגם מריבית אטרקטיבית. מצד שני, זה לא אומר שכל הלוואה שתוצע לכם עונה על הדרישות הללו. בדקו את ההצעות השונות וגלו היכן הלוואות לחיילים הן באמת משתלמות, והאם ייתכן שהבנק הוא זה שישתלם לכם באמת – או דווקא הלוואות חוץ בנקאיות דרך חברת האשראי או דרך גוף פרטי אחר. רק אם תשווה בין ההצעות השונות תוכלו לקבל את התשובה לשאלה החשובה הזו.

פריסה לאורך זמן

הלוואות לחיילים הן לרוב הלוואות שמאפשרות פריסה ארוכת טווח, ובמקרה הזה יש לכך יתרונות רבים. חיילים שמצפים לעבוד במשרה מלאה (ולהרוויח יותר) לאחר השחרור, יעדיפו לא פעם לפרוס הלוואות לחיילים על פני תקופה ארוכה, וכך יוכלו לפרוע את ההלוואה כשיצאו לאזרחות ושכרם החודשי יעלה. זהו שיקול חשוב, ובהחלט רצוי שתקחו אותו בחשבון רגע לפני שאתם מתחייבים לקבלת הלוואה כזו או אחרת, או לתשלום חודשי כלשהו.