הלוואה מיידית

הלוואה מיידית – מה חשוב לדעת?

כולנו מכירים את הבירוקרטיה. היא מלווה אותנו כמעט בכל תחום בחיים, או לפחות בכל מה שקשור לכסף שלנו. לרוב היא גם מעדיפה לציית לחוקי מרפי ולהערים קשיים דווקא כשאין לנו זמן להתמודד איתה, לגלות איך עוברים אותה או לחכות עד שהתהליך המפרך יסתיים. זה קורה בעיקר במצב אחד – כשאנחנו זקוקים לכסף, ועכשיו. זה יכול לקרות לכולנו, ולא פעם. יש לנו הפתעות בחיים, החל מתקלה ברכב, נזק שנגרם לבית ומחייב טיפול, חודש עמוס בהוצאות שהוביל לחריגה מהמסגרת בבנק או רכישה בלתי צפויה שאנחנו לא יכולים לוותר עליה. במצבים אלה הלוואה מידית היא בדרך כלל הפתרון. היא בהחלט נשמעת אידאלית: הלוואה מיידית היא הלוואה שמגיעה אלינו עוד לפני שהספקנו לתכנן את השימוש בכסף. אלא שהמהירות עשויה גם להטעות אותנו, או לכל הפחות לסנוור אותנו. זו בדיוק הסיבה שבגללה חשוב לעצור ולהתמקד בכמה נקודות חשובות, והנה הן לפניכם.

הלוואות מידיות בריבית אטרקטיבית – יש דבר כזה?

בנקים, חברות אשראי ומימון, גם גופים פיננסיים אחרים, כולם מבינים עד כמה אנחנו זקוקים להלוואות מידיות לא פעם (וגם לא פעמיים). בהתאם, גופים אלה משווקים הלוואה מיידית, כזו שנראה בחשבון הבנק שלנו בתוך יום או יומיים לכל היותר. הם גם מציעים לתת לנו אישור מידי, דרך האינטרנט או באמצעות הטלפון. זה נשמע נפלא, העתיד נראה ורוד, אבל האמת היא שאם לא נבדוק קצת יותר לעומק אנחנו עשויים לגלות שהריבית הנלווית היא לא באמת סיבה למסיבה. באופן טבעי הלוואה היא מוצר לכל דבר, והיא גם עולה לנו לא מעט, אבל הלוואה מיידית עשויה לעלות ברוב המקרים יותר. זה קורה משום שמדובר בתהליך פשוט מאוד, בלי ערבים או ביטחונות בדרך כלל, והסיכון הזה מאפשר לחברות השונות לקחת לעצמן קצת יותר. יכול להיות שזה שווה את זה, כמובן, אבל לא תוכלו לדעת אם לא תערכו השוואה בין גופים פיננסיים

שונים, בין הבנק ובין חברות אשראי וביטוח.

הלוואה מיידית בהחזר חודשי קבוע

הלוואה מיידית, וזה באמת לא משנה מה המקור שלה, היא הלוואה שתחזירו מדי חודש בחודשו למשך תקופה מוגדרת מראש. ברוב המקרים תפרעו את ההלוואה באמצעות הוראת קבע, במקרים רבים אחרים תוכלו לשלם באמצעות כרטיס אשראי או צ'קים. כך או כך רצוי שתבדקו מראש כמה תשלמו. יש לכך לא מעט סיבות: ראשית, סכום חודשי גבוה יותר פירושו תקופת הלוואה קצרה יותר ואולי גם ריבית מעט יותר נמוכה. היתרון הוא שתפרעו את ההלוואה יחסית מהר וככל הנראה תחסכו כמה שקלים. מצד שני, אם אתם זקוקים להלוואה מיידית אפשר רק להניח שהיכולת שלכם להחזיר מדי חודש סכומים גבוהים מידי הוא מוגבלת. הדרך הפשוטה ביותר לקבוע את הסכום הריאלי היא לחשב 10 אחוזים מתוך המשכורת שלכם (נטו, כמובן). אם ההחזר צפוי לעלות על 10 אחוזים הוא פשוט יקשה עליכם מאוד בשגרה, וזו לא המטרה שלכם.

השוואת חלופות

בפשטות, לפני שאתם לוקחים הלוואה מידית – אטרקטיבית ככל שתישמע או דחופה ככל שתהיה – עצרו ובדקו מה המשמעות האמיתית שלה. בהחלט ייתכן שהיא בדיוק מה שאתם צריכים, וגם שהמחיר שווה את זה. עם זאת, אם לא תערכו השוואה יסודית תתקשו לקבל החלטה רציונלית וטובה באמת.