עסקים בישראלים נפתחים ונסגרים בכל יום, תוך שלהיות בעל עסק בארץ, זה דבר לא פשוט, שכן יש לבצע שלל תכנונים, להתמודד עם בירוקרטיות מעיקות, תוך שלאחר פתיחת בית העסק: יש להתחרות בתחרות קשה על לב הלקוח.

עם זאת, במידה ותבצע כמה פעולות חשובות בפתיחת העסק, תוכלו לשרוד ואפילו להרוויח! אז מה חשוב לעשות בעת פתיחת עסק? הנה כמה דברים חשובים:

בדיקת אמצעי המימון – נסו להבין מהם אמצעי המימון העומדים לרשותכם להקמת העסק. נסו להבין: האם יש לכם הון עצמי פנוי או דרך לבצע הזרמת מזומנים? או שמא  תצטרכו לקחת הלוואה לעסקים קטנים?.

נסו לבדוק היכן אפשר לקבל מימון לפתיחת עסק תוך בחינת אופציות קבלת הלוואה מהבנק או קבלת הלוואה מחברות חוץ בנקאיות, אשר מקנות תנאים טובים יותר לבעלי עסקים.

בניית אסטרטגיה שיווקית – כל עסק חדש שנפתח חייב לבצע לפני פתיחת העסק: בנייה של אסטרטגיה שיווקית. אסטרטגיה מסוג זה נבנית ונכתבת על ידי חברות המתמחות בשיווק, אך אם אתם רוצים לעשות זאת לבד: חשוב להכניס באסטרטגיה כמה פרטים חשובים על בית העסק כגון: איכות המותג, הדרך בה תרצו לפנות ללקוחות, דרכי מימון לבית העסק, דרכים לשיווק ומיתוג המוצר או השירות מול קהל היעד, בחינת ובחירת קהל היעד העיקרי ועוד. נסו לברר קצת אודות אסטרטגיה שיווקיות והחשיבות שלה.

שכירת רואה חשבון – עסקים פרטיים בישראל, כולם חייבים לשכור שירותים של רואה חשבון, שכן אנשי מקצוע העוסקים בניהול חשבונות יכולים לסייע לכם בפתרון כל בעיה או חוב מול הרשויות, כמו גם לאזן את החשבונות, לאפשר ייעוץ בקבלת הלוואה ולסייע לכם להתמודד עם הבירוקרטיה של רשויות המיסים.

רכישת ציוד לבית העסק – אין זה משנה איזה סוג עסק אתם מתכננים להקים, מה שחשוב הוא שיהיה לכם ציוד שכל בית עסק זקוק לו, כגון: קופה רושמת, מדפסות, מחשבים, מספונים, ריהוט מתאים, אקדח תיוג וכל מה שצריך כדי לנהל עסק מכל סוג בצורה נכונה, יעילה ומקצועית.

אפליקציות – נסו להבין אילו אפליקציות יכולות לתרום לכם לניהול העסק. כיום בעלי עסקים מכל העולם משתמשים בשלל אפליקציות לניהול עסקים, כמו: אפליקציית ניהול זמן, אפליקציית ניהול חשבונות, אפליקציות לקבלת הלוואה מבנקים, אפליקציות למדידת עבודה ועוד. בכך אפשר לנהל את העסק בקלות וביעילות.

כאשר אתם מקימים עסק יש לשים את הדגש על פעולות מסוג זה ובכך לנהל את בית העסק בצורה נכונה ויעילה יותר.