הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות – מה הן ומי מספק אותן?

מפעם לפעם אנחנו מתמודדים עם הוצאות גדולות במיוחד. חלקן לא מאוד צפויות, אחרות פשוט דורשות מאיתנו סכומי כסף גבוהים שנוכל לחסוך רק לאחר שנים של עבודה מפרכת. אלא שלא תמיד יש לנו את היכולת לחכות, למשל כאשר הרכב מתקלקל או כשכיסוי המינוס נתפס כיעד לא ריאלי בעליל. במצבים אלה אנחנו פונים לקבלת הלוואה, כאשר מרבית האנשים פונים אל סניף הבנק שלהם כדי לעשות זאת. הם מקבלים הצעה מהבנקאי, לרוב גם מניחים שהיא האופציה היחידה או הטובה ביותר משום שהבנק אמור לדאוג להם טוב יותר מכולם. בפועל זה לא באמת נכון, ובמצבים רבים אחרים הבנק עשוי לסרב לתת לכם הלוואה פשוט כי יש לכם ממילא אשראי גבוה מדי. הלוואות חוץ בנקאיות הן הפתרון לבעיה הזו, והבשורה הטובה היא שיש בהחלט כמה דרכים טובות אחרות.

סוגי הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות חוץ בנקאיות הן למעשה הלוואות שניתנות על ידי חברות וגופים פיננסיים שאינם הבנק שבו מתנהל חשבונכם. לצורך ההדגמה, הלוואות בכרטיס אשראי נכללות בקטגוריה הזו, משום שאין כל קשר בין ההלוואה שתקבלו לבין החשבון שלכם. במקרים מהסוג הזה תחזירו את ההלוואה מדי חודש דרך כרטיס האשראי, ישירות לחברת האשראי שלכם. הלוואות אלו הן מהירות למדי אם כי הן יוצעו לרוב בסכומים מוגבלים יחסית (בשל הפגיעה במסגרת האשראי שלכם). גם חברות הביטוח השונות וגופים פיננסיים אחרים יציעו לכם הלוואות חוץ בנקאיות, וכן תוכלו ללוות את הסכום הדרוש לכם על חשבון קרן השתלמות שצפויה להשתחרר בקרוב או דרך בנק אחר, שבו אין לכם חשבון פעיל ממילא.

איך מחזירים הלוואות חוץ בנקאיות?

כשאנחנו מקבלים הלוואה בנקאית אנחנו פורעים אותה דרך החשבון שלנו, באופן טבעי וברור מאיליו. כך נקבע מראש מועד קבוע מדי חודש, וביום זה גובה הבנק את הסכום החודשי. הלוואות חוץ בנקאיות פועלות באופן מעט שונה, וישנן כמה דרכים אפשריות להחזיר את ההלוואה הדרושה לכם. דרך אחת היא על ידי שימוש בכרטיס אשראי, פתרון שהוא אידאלי בעיקר כאשר אתם לווים סכום נמוך יחסית (שלא יחסום את מסגרת הכרטיס לאורך זמן). אפשרות נוספת שעומדת לרשותכם היא קבלת הלוואה בצ'קים, והיא תתאים מאוד למי שזקוק להלוואה שהיא יחסית קצרת מועד. לבסוף תוכלו לקבל גם הלוואה חוץ בנקאית שאותה תפרעו באמצעות הוראת קבע, בתשלום חודשי קבוע, וזו הדרך הנפוצה ביותר.

היתרונות שכדאי להכיר

הלוואות חוץ בנקאיות זוכות לפופולריות לא מבוטלת בשנים האחרונות ויש לכך כמה סיבות עיקריות. בראש ובראשונה, הלוואות מהסוג הזה לרוב לא ידרשו מכם ביטחונות או ערבים, בוודאי עד לסכום של 30,000 שקלים. גופים חוץ בנקאיים גם יציעו במקרים רבים תנאים אטרקטיביים (בשל התחרות הרבה), וכך אתם יכולים להתמקח מעט יותר ולמצוא הלוואה שתעלה לכם כמה שקלים פחות. באופן דומה יש לכם גמישות גם בכל הקשור לפריסת התשלומים ולסכום החודשי שתשלמו מדי חודש. כל שנותר לכם כעת הוא לזהות את הפתרונות הקיימים ולבחור הלוואה חוץ בנקאית שמתאימה בדיוק לצרכים ולמידות שלכם.