הלוואות לעולים חדשים

הגירה לארץ חדשה היא הליך לא פשוט, ובפני עולים חדשים עומדים אתגרים משמעותיים. המעבר לארץ חדשה כולל הסתגלות לתרבות, שפה ומנהגים חדשים, מציאת פרנסה ומגורים, יצירת מעגלי תמיכה חברתיים חדשים, ועוד. עולים חדשים המעוניינים להקים עסק או לרכוש דירה, וזקוקים להלוואה למימון התחלתי של מיזם עסקי, או לרכישת הדירה הנחשקת נתקלים לא אחת בקשיים לקבל הלוואות בדרכים הרגילות, כיוון שחסרים להם מסמכים ותעודות. הבנקים וחברות האשראי לא יאשרו מתן הלוואה לעולה חדש ללא העמדת בטוחות מתאימות, וללא גב פיננסי איתן. על קושי זה מפצים ארגונים שונים העוסקים בסיוע לעולים ובמתן הלוואות למטרות שונות, וכן קרנות וסיוע ממשלתי. בשורות הבאות נציג בפניכם מידע בנושא, שיוכל להאיר עבורכם את הנתיב לקבלת ההלוואה הנדרשת.

סיוע ממשלתי

מדינת ישראל מעוניינת להקל על כל יהודי המבקש להגר לכאן, ולכן הסיוע לעולים החדשים מעוגן בחוק והוא בעל משקל רב במערך הפעילות של משרד הקליטה והעלייה. עולים חדשים זכאים לסל קליטה הכולל הטבות ומענקים שונים, שיעזרו להם בתקופה הקשה של מציאת דרכם והתבססותם בארץ. הסיוע לעולים נעשה מתוך שאיפה להקל על ההתמודדות עם מעבר לארץ חדשה, ועל מנת שיחד עם קבלת אזרחות ישראלית יוכלו העולים להתחיל חיים חדשים וטובים בישראל, תוך רווחה, הצלחה וצמיחה כלכלית.

הלוואות לעולים חדשים

גופים וקרנות

הסיוע לעולים באמצעות מתן הלוואות בתנאים נוחים נעשה בעזרת גופים פילנתרופיים וקרנות, וכן באמצעות גופים ממשלתיים כמו:

  • מט"י – מעניקה סיוע וליווי עסקי לכלל האוכלוסייה ולעולים חדשים, מפנה את העולים למקורות מימון אפשריים, ומסייעת בקבלת הלוואות וסיוע ממקורות שונים.
  • הקרן לסיוע לעסקים קטנים בערבות המדינה – מאפשרת קבלת הלוואה של עד 500,000 ₪ ללא הבטוחות הרגילות הנדרשות על ידי הבנקים וחברות האשראי. קבלת הלוואה דרך קרן זו מצריכה בדיקה מעמיקה של נתוני הפונה ומיועדת לכלל האוכלוסייה, כולל עולים חדשים.
  • האגף ליזמות עסקית במשרד לקליטת עלייה – מעודד מיזמים עסקיים של עולים חדשים במספר דרכים, ביניהן מתן הלוואות.
  • הקרן לעולה העצמאי – קרן מטעם משרד הקליטה המעניקה הלוואות לעולים חדשים. מתן ההלוואה נעשה דרך מט"י, מדובר בסכומים לא גדולים, עד 35,000 ₪ .
  • קרנות הסוכנות היהודית – מעניקות לעולים הלוואות שבגובה של עד 75,000 דולר על פי קריטריונים גיאוגרפיים וכלכליים.

עזרה בקבלת הלוואה

עולים חדשים הזקוקים להלוואה אך אינם עומדים בדרישות הבנקים לקבלתה יכולים לפעול במספר דרכים בכדי לאתר את המסלול הטוב ביותר עבורם לקבלת המימון המיוחל. ניתן ומומלץ להיעזר בשירותי מט"י – מרכז לטיפוח יזמות, וכמו כן ניתן לפנות לארגונים המתמחים בסיוע לעולים חדשים, למשרדי עו"ד הגירה, ולחברות העוסקות במתן הלוואות ואשראי. רצוי לוודא שהגוף אליו פונים הוא מיומן ומקצועי, ושאינו גובה מכם שכר טרחה גבוה מן הסביר.

הלוואות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו:

 072-3944964