הלוואה ברגע

הלוואה ברגע – מה זה אומר וממה כדאי להיזהר?

[כולנו התמודדנו עם הסיטואציה הזו לפחות פעם אחת בחיים. הוצאה גדולה ובלתי צפויה הובילה אותנו לסיטואציה לא מאוד נעימה שבה תזרים המזומנים שלנו לוקה בחסר. לפתע אין לנו יתרה כדי לכסות את ההוצאות השוטפות של הבית, ובעיות תזרים מקשות על ניהול העסק שנמצא עדיין בחיתוליו. למרבה המזל יש לא מעט גופים פיננסיים שמציעים לנו הלוואה ברגע, אבל גם השם האטרקטיבי הזה לא תמיד מבטיח לנו שכל הנוצץ זהב. ממה יש להיזהר?

האם הסכום נכון לכם?

נתקלתם במודעה מושכת מאוד שמכריזה של האפשרות שלכם לקבל הלוואה ברגע. בשיחת טלפון אחת, אולי אפילו דרך אתר האינטרנט של הבנק, תוכלו לקבל הלוואה מהירה מאוד בלי להתאמץ. מצד שני, הסכום שמוצע לכם נמוך משמעותית מזה שאתם זקוקים לו. במקרים רבים אנחנו נוטים לקבל את ההצעה, שהרי שאנחנו זקוקים לפתרון מהיר. כאן ועכשיו. בפועל זו עשויה להיות טעות של ממש אם הסכום לא יספיק לנו כדי להשקיע בפיתוח העסק, או אם אנחנו עדיין לא קרובים למסגרת האשראי בבנק. במצב כזה נזדקק להלוואה נוספת, שפירושה עלות נוספת שתכביד על ההוצאות החודשיות, ואף ריבית גבוהה שתייקר את הסיפור כולו. לכן, גם אם אתם מחפשים הלוואה מהירה וגוף כזה או אחר מציע לכם הלוואה ברגע, השקיעו עוד כמה רגעים בבחינת כדאיות ההלוואה.

הלוואה ברגע וגובה הריבית

כמו בכל תחום אחר, כשאנחנו רוכשים שירות "דחוף" אנחנו משלמים עליו קצת יותר. הלוואה ברגע גם היא עשויה להתברר כיקרה יחסית, על אף שבמקרים רבים נחליט שהמחיר משתלם לנו כדי לפתור את הבעיה שעל הפרק. עם זאת, גם במצב הזה אפשר ורצוי להשוות בין פתרונות. ייתכן שתוכלו לקבל הלוואה מהירה בריבית אטרקטיבית יותר אם רק תשקיעו עוד כמה רגעים בחיפוש אחר חלופה טובה יותר. באותה הזדמנות בדקו גם את גובה ההחזר החודשי שלכם, ושימו לב שהוא לא מכביד עליכם. אם אתם לווים סכום גבוה ומשתוקקים לפרוע את ההלוואה בתוך כמה חודשים, האם ההחזר יאפשר לכם לשמור על רמת החיים שאליה התרגלתם? האם תוכלו להמשיך לעמוד בתשלומים אחרים כמו משכנתא, מיסי עירייה או הוצאות מחיה? חשבו על כך מראש, והימנעו מטעויות יקרות.

 

התאמה לצרכים שלכם

בשורה התחתונה, גם אם אתם זקוקים לפתרון מידי חשוב מאוד לעצור ולבדוק האם הפתרון שמוצע לכם באמת מתאים לכם. הלוואה ברגע לוקחים כאשר זקוקים לה, אבל היא צריכה להציע לנו מענה מדויק לקושי הקיים. סגירת מינוס היא מטרה חשובה, אבל אם תשלמו מדי חודש אלפי שקלים תחזרו לאותה הנקודה. אם אתם זקוקים ל-50,000 שקלים כדי להשקיע בפיתוח העסק אבל מוצעת לכם הלוואה על סך 20,000 שקלים, תצטרכו לאתר פתרון יצירתי לגיוס 30,000 שקלים נוספים, וזה לא בהכרח יהיה פשוט. לכן, אל תמהרו ללוות סכום שאינו מתאים לכם בתנאים שאינם נוחים באמת. השוו את החלופות לעומק, והתמקדו רק במה שבאמת יתרום לכם ולמטרות שלכם.