הלוואה לכל מטרה

לוואה לכל מטרה – מה חשוב לדעת?

אנחנו נחשפים לא פעם לפרסומים צבעוניים וקולניים במיוחד, המעודדים אותנו לקבל הלוואה לכל מטרה. כשאנחנו נמצאים במינוס בבנק, כשהילד עומד להתחתן או כשהרכב זקוק לטיפול יסודי, אנחנו גם נוטים להימשך אל המודעה האטרקטיבית ולקבל את ההצעה מבלי לבדוק אותה לעומק. אנחנו הרי זקוקים לכסף, ואנחנו זקוקים לו במהירות האפשרית. כך אנחנו עשויים לעשות לא מעט טעויות שיעלו לנו הרבה יותר בטווח הארוך. אז מה חשוב לדעת לפני שמחליטים לקחת הלוואה לכל מטרה, ואיך תדעו שהצעה שלפניכם באמת טובה לכם?

 

מה באמת המטרה שלכם?

השאלה הראשונה שאתם צריכים לענות עליה תשפיע על כל החלטה שתקבלו בהמשך, מקביעת סכום ההלוואה ועד לפריסת התשלומים. הלוואה לכל מטרה נשמעת נפלא, אבל מה בעצם המטרה המסתורית הזו? השאלה הזו תאפשר לכם להגדיר באופן ברור ומדויק את הצרכים שלכם. למשל, אם אתם מתכוונים להירשם ללימודים אקדמיים כדאי שתיקחו בחשבון את עלות שכר הלימוד, ירידה מסוימת בהכנסה (בעיקר בתקופת הבחינות) והוצאות נוספות כמו רכישת ספרי לימוד או שיעורי עזר אם תצטרכו. כך תוכלו להעריך את הסכום המדויק הדרוש לכם, ולתכנן את השימוש בו בהתאם. אם המטרה היא לממן רכב חדש, כדאי שתדעו איזה רכב מתאים לכם, כמה הוא יעלה וגם מה עלויות הביטוח הצפויות, או עלויות התיקונים או יהיו. תכנון הוא קריטי לכל הלוואה, לכל מטרה.

 

הלוואה לכל מטרה – שמתאימה לכל כיס

לפני שאתם מבקשים הלוואה לכל מטרה רצוי שתקבעו את ההחזר החודשי שבו תוכלו לעמוד. אנשים רבים בוחרים להחזיר מדי חודש אלפי שקלים משום שהם רוצים לפרוע את ההלוואה מהר ככל האפשר. זוהי מחשבה יפה ונכונה, בהנחה שיש לכם הכנסה גבוהה מספיק. אם השכר הנקי שלכם הוא 5,000 שקלים לחודש, יהיה לכם קשה להתקיים מהמעט שיישאר לאחר שתחזירו תשלום הלוואה על סך 2,000 שקלים. אם אתם רוצים להמשיך לשלם שכר דירה (או משכנתא), לשלם את אגרות העירייה ואת חשבון החשמל, ואולי גם לאכול מפעם לפעם, נסו לחשב כמה כסף תצטרכו להוצאות הללו. הלוואה לכל מטרה היא אולי אידאלית כשאתם זקוקים לסכום כסף משמעותי ומהר, אבל אם ההחזר החודשי עולה על 10% מהכנסה החודשית שלכם, אתם בהחלט בבעיה.

 

בדקו את החלופות

אם תערכו חיפוש קצר תגלו שישנן לא מעט חברות שמציעות הלוואה לכל מטרה, לרבות חברות אשראי, חברות ביטוח, בנקים וגופים פרטיים אחרים. אין ספק שכדי לבחור את הפתרון הטוב ביותר אנחנו צריכים להבין טוב יותר מה מציע לנו כל גוף פיננסי. ייתכן שלאור ההיסטוריה האישית שלכם, בהתאם לגובה השכר ועל פי סכום ההלוואה הדרוש, חברה מסוימת תציע לכם ריבית בשיעור מסוים, ואילו חברה אחרת תציע ריבית נמוכה יותר. מצד שני, הריבית הנמוכה עשויה לעלות אם תבקשו לפרוס את ההלוואה על פני תקופה ארוכה יותר. השוואות בין הצעות הן קריטיות, והן צריכות לקחת בחשבון את כל הפרטים הרלוונטיים. רק כך תוכלו לדעת כמה זה עולה לכם באמת, שהרי לכל הלוואה יש מחיר. אתם יכולים לקבל הלוואה לכל מטרה, אבל לא כל הלוואה באמת שווה את המטרה.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]