[פניתם לבנק או לחברת האשראי, קיבלתם הצעה מחברת הביטוח או הזדמנות לקבל הלוואה דרך גוף פרטי שנשמע לא רע, לפחות על הנייר. בין שלל הלוואות בנקאיות או חוץ בנקאיות אתם ערוכים ומזומנים לקבל החלטה ולבחור את הפתרון האטרקטיבי ביותר. רגע לפני כן, האם אתם יודעים איך תחזירו את הכסף?

 

החזרי הלוואות בצ'קים

אחת הדרכים היעילות והפשוטות לפרוע הלוואות חוץ בנקאיות היא באמצעות צ'קים. זה קורה בעיקר מול גופים פרטיים, ובמקרים שבהם תקופת ההחזר קצרה יחסית. במילים אחרות, אם אתם זקוקים להלוואה גדולה ולפריסת תשלומים שתאפשר לכם לקבוע סכום נמוך מדי חודש – זה לא בדיוק הפתרון עבורכם. אם אתם זקוקים לכמה אלפי שקלים שתוכלו להחזיר בתוך כשנה לכל המאוחר, הלוואות בצ'קים הן בהחלט אידאליות. עם זאת, חשוב שתוודאו שההחזר החודשי ריאלי, וכן מומלץ לבדוק את הריבית שהוגדרה לכם. פתרונות אטרקטיביים תמיד יעלו קצת יותר.

 

הלוואות בכרטיסי אשראי

פתרון נוח אחר כולל את כרטיס האשראי שלכם, ואם אתם בוחרים בדרך הזו אתם צריכים לשים לב לכמה נקודות מרכזיות שקל לאנשים לפספס. ראשית, הלוואה בכרטיס אשראי היא לרוב הלוואה קטנה, משום שהיא תלויה במסגרת האשראי שלכם. אם המסגרת הקיימת היא 15,000 שקלים, הסיכוי שתקבלו הלוואה על סך 30,000 שקלים הוא די נמוך. בנוסף, הסכום שתלוו ייעלם מהמסגרת הזו מדי חודש, מה שיקשה על ההתנהלות שלכם (אם יש לכם כרטיס אשראי אחד). כלומר, אם מתוך מסגרת של 15,000 שקלים אתם מקבלים הלוואה על סך 10,000 שקלים, יישארו לכם 5,000 שקלים בלבד במסגרת, וזה שיקול חשוב ביותר.

 

החזר הלוואה באמצעות הוראת קבע

זו השיטה הנפוצה ביותר, בוודאי בקרב הבנקים. הוראות קבע הן למעשה פתרון שמבטיח לבנק או לגוף הפיננסי שממנו אתם לווים את הכסף, שיש לו מהיכן לגבות את הכסף מדי חודש. החיסרון המרכזי של השיטה הזו (בהשוואה לכרטיסי אשראי למשל) הוא שאתם חייבים להקפיד תמיד על מסגרת פנויה בחשבון הבנק שלכם. אם אתם חורגים ממנה, תתקשו לעמוד בהחזרי ההלוואה. מצד שני, בדרך הזו אפשר לקבל הלוואה קצת יותר גדולה, וגם ליהנות מפריסת תשלומים רחבה יותר. מה באמת נכון יותר לכם, ואיזו הלוואה תתאים לצרכים שלכם? רק אם תגדירו את הסכום הדרוש לכם ואת התשלום החודשי שתרצו לשלם, תוכלו לענות על השאלה הזו.