אם אתם זקוקים לסכום כסף באופן מיידי, ואתם יודעים כי אתם זקוקים להלוואה מהירה אותה תוכלו להחזיר במהרה, חשוב שתכירו את המושג 'הלוואת גישור'.

אבל מה מטרתה של הלוואת גישור ומהן היתרונות והחסרונות שלה? כל הפרטים בהמשך:

 

קווים לדמותה של הלוואת הגישור

הלוואה זאת היא סכום כסף שמלווה הבנק ללקוחות שלו, מתוך ידיעה והתחייבות של הלקוח כי את ההלוואה המידית שהוא מקבל הוא יוכל להחזיר בקרוב.

הלוואה מסוג זה חייבת להסתמך על כספים שעתידיים להגיע, כמו למשל: קרנות השתלמות, עסקאות נדל"ן, תכניות חסכון שישברו לשם החזרת ההלוואה, ואפילו בעת תכנון אירוע משפחתי שלאחריו יוזרמו בחזרה סכומי הכסף אל הבנק.

דוגמאות למקרים בהם אנשים זקוקים להלוואה כזאת:  

הלוואות גישור הן הלוואות שנלקחות על ידי רבים, והן יכולות להיות קשורות למקרים שונים כמו למשל:

בעת רכישת דירה או רכב – אנשים שרוצים לקנות דירה או רכב, ויש להם סכומי כסף שנמצאים בחשבון הבנק ועתידים להיפרע, יכולים לקחת הלוואות גישור וזאת על מנת שיוכלו לקבל הלוואה מידית, ולאחר מכן באמצעות סכום הכסף: להחזיר את ההלוואה.

אירוע משפחתי – תכנון של חתונה, ברית, בר מצווה או כל אירוע משפחתי, כרוך בהוצאות גדולות אותן יש לשלם כבר לפני האירוע. לשם כך לוקחים בעלי השמחה הלוואות גישור עד לקבלת הכספים, ולאחר מכן בסיום האירוע מפקידים הלווים לבנק את הכסף שקיבלו מהמוזמנים של האירוע.

 

לכמה זמן ניתן לקחת הלוואת גישור?

הלוואה כזאת ניתן לקחת לתקופות של שנה עד ארבע שנים, כאשר הבנק מצפה להחזרים של ההלוואה במשך כל התקופה האמורה.

בזמן זה מחזיר הלווה את הכספים בתוספת הריבית הקבועה בבנק , מה שמהווה חסרון ולכן מומלץ להחזיר את הלוואת הגישור כמה שיותר מהר.

 

סוגי הלוואות

להלוואת הגישור סוגים שונים, שמתחלקים לפני תקופות החזר ההלוואה.

הלוואת בלון – הלוואה שניתנת ל10 שנים על סמך סכם כסף עתידי ויש לפרוע אותה בתשלום אחד או שניים בסיום התקופה.

הלוואת בולט – הלוואה זאת כרוכה רק בתשלום ריבית ההלוואה בסמוך לזמן לקיחת, ולאחר מכן החזרת החזרים שוטפים שאינם מעמיסים על חשבון העו"ש של הלווה.

הלוואת גרייס – הלוואה זאת גמישה יותר ובאמצעותה ניתן לדחות את תחילת העברת התשלומים לבנק.

כעת, אם יש לכם סכום עתידי ששמור בבנק, בקופות גמל או כל מקום – זה הזמן להבין אם משתלם לכם לקחת הלוואת גישור.