הלוואות אקספרס

מה הן הלוואות אקספרס ולמי הן מתאימות?

בעולם אידאלי היה לנו זמן לתכנן כל צעד, בעיקר את צעדינו הכלכליים. בעולם הנפלא הזה הכל היה פשוט יותר. היינו יכולים לתכנן את ההוצאות וההכנסות, לא היו לנו הפתעות כמו תקלות ברכב, אירועים בלתי צפויים או משבר כלכלי בעסק. הכל היה זורם על מי מנוחות, הרמוני ונפלא, עם ציפורים מצייצות וכינורות. בפועל כל זה פשוט לא קורה והמציאות רחוקה משם מאוד. הרכב עשוי להתקלקל, נזק כלשהו בדירה ידרוש שיפוץ, פיטורין יחייבו אותנו למצוא פתרון כלכלי עד שנחזור לעולם התעסוקה, והעסק הפרטי שלנו עשוי להתמודד עם תקופות קצת יותר חלשות. במצבים אלה אנחנו זקוקים לפתרונות מהירים – הלוואות אקספרס שיאפשרו לנו לקבל החלטה היום ולקבל את הכסף מחר, או לכל המאוחר בעוד יומיים. הבשורה הטובה היא שזה קיים, אבל לפני שאתם בוחרים הלוואת אקספרס כזו או אחרת מוטב שתעצרו ותבדקו אותה קצת יותר לעומק.

 

האתגר: הלוואות אקספרס בריבית אטרקטיבית

אם נתקלתם בפרסומים שונים של חברות אשראי או גופים פיננסיים שמציעים לכם הלוואת אקספרס, סביר להניח שגיליתם מהר מאוד שמדובר בריבית לא מאוד אטרקטיבית. היתרון הגדול של הלוואות אקספרס הוא כמובן יתרון המהירות, וכך אתם יכולים לקבל הלוואה מהירה מאוד, בלי להמתין לאישורים מיוחדים במשך תקופה ארוכה. אתם צריכים הלוואה – והיא ממש עוד רגע אצלכם. עם זאת, חשוב לזכור גם את סוגיית הריבית משום שבמקרים רבים תוכלו למצוא הלוואת אקספרס שתשתלם לכם קצת יותר מזו שכבר הוצעה לכם. כלומר, אם חברת האשראי נתנה לכם פתרון שנשמע טוב על הנייר, וגם התחייבה להעביר לכם את הכסף לחשבון בתוך יומיים או שלושה, עצרו לרגע לפני שאתם ממהרים לאשר את ההצעה. האם ייתכן שגופים נוספים יציעו הלוואה מהירה לא פחות ויעשו את זה בריבית שתחסוך לכם כמה שקלים בטווח הארוך?

 

חשיבות הריבית בהלוואות מהירות

למה בעצם חשוב לעצור ולבדוק את הריבית? התשובה לכך די פשוטה. אם עדיין לא הכרתם את אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותכם כדאי שתכירו את מחשבון ההלוואה. עם המחשבון הזה תוכלו לחשב את מחיר ההלוואה, וכן – יש לה מחיר. גם הבנקים וגם הגופים הפרטיים מציעים לכם הלוואות שעולות לכם כסף, כך שלעולם לא תחזירו שקל על כל שקל שקיבלתם, אלא קצת יותר. חישוב הריבית הוא קריטי משום שהוא קובע את מחיר הכסף שלכם. אם אתם מחזירים 20,000 שקלים על הלוואה של 100,000 שקלים (כלומר 120,000 שקלים בסך הכל) האם זה השתלם לכם? יכול להיות שהתשובה היא כן, וגם יכול להיות שתמצאו הצעה יותר טובה. אם לא תבדקו לעומק לא באמת תוכלו לדעת.

 

השוו בין הלוואות אקספרס שונות

הלוואה מהירה היא בהחלט נדרשת, ואפשר להבין שמדי פעם אנחנו נתקעים בלי תזרים מזומנים או עם מינוס גדול שצריך לסגור לפני שהצ'קים יתחילו לחזור. עם זאת, הלוואות אקספרס מחייבות בדיקה קצת יותר מעמיקה. על השירות המהיר וקבלת הכסף מעכשיו לעכשיו תשלמו קצת יותר, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לקבל כל ריבית שנקבעה כאילו אין חלופה אחרת. בדקו את השטח, היעזרו בחברות שיאספו עבורכם מספר הצעות מגופים פיננסיים שונים וקבלו החלטה שקולה שאולי תצליח לחסוך לכם סכום כסף לא מבוטל.