אם תשלומי המס שלכם הולכים חלק ואתם עוקבים אחרי כל דבר שצריך לשלם, אתם כנראה לא צריכים ייעוץ של עורך דין מיסים. עם זאת, קיימים מקרים, לרבות בהתאם למצב הכלכלי, אשר מצריכים סיוע מעורך דין מיסים. כמה מה למשל? כאשר אתם בעלי נכס בחו"ל, כאשר מגיע לכם פטור וכו'.

הנה כמה אומדנים איתם תוכלו לבדוק האם אתם צריכים לקחת לעצמכם עורך דין מיסים-

מוכרים או רוכשים עסק?

אם אתם מוכרים את העסק שלכם, מן הסתם שתרצו הפרשה מרובה של כספי מכירת העסק בעוד אם אתם רוכשים עסק, ההסתכלות שלכם כלפי התשלום תהיה שונה. כניסה לפרטים הקטנים של חוקי המכירה והרכישה יכולים להיות מבלבלים מאוד ואתם עלולים לפספס דברים שאחר כך יכאבו לכם הרבה יותר. עורך דין מיסים, בעל הידע הנדרש לתפעול נושא הרכישה והמכירה, יכול להועיל לכם בסגירת העסקה כולל כל המיסים אותם אתם צריכים לשלם.

מואשמים שמשהו לא בסדר בתשלום המיסים שלכם?

אם מס ההכנסה מחליט לערוך עליכם בדיקה, אין לכם סיבה להילחץ באמת. זה לאו דווקא מעיד על כך שעשיתם משהו לא בסדר. כדי להירגע לחלוטין, שיכרו עורך דין מיסים שיעזור לכם למצוא את מקור הבעיה ולטפל בה. גילוי מרצון למשל, הוא פעולה שעורך דין מיסים יכול לעשות עבורכם בקלות ובפשטות מאחר והוא מכיר את החוקיות העומדת מאחורי גילוי מרצון ויכול לעזור לכם לשלם את שאתם חייבים וללא רישום פלילי. גילוי מרצון נועד לטפל במיסים אשר לא הוצהרו והגיעו לחובות של מאות אלפים. רשות המיסים מעניקה את האפשרות להצהיר על מיסים ולצאת מזה ללא פגע, כך שאם אתם מודעים לחוב גדול מאוד (בעיקר מחוץ לכותלי המדינה), גילוי מרצון היא התשובה שלכם כשאתם מדברים עם עורך דין מיסים.

אתם חייבים מיסים?

אם אתם חייבים כסף למדינה או לעירייה, זה לא אומר שאתם צריכים ישר לקחת עורך דין מיסים. במקומות רבים אתם יכולים להתמודד בעצמכם עם העניין. אם התשלום יחסית מזערי, תוכלו לפתור את החוב מול הרשויות הרלוונטיות ואולי אפילו לקבל הקלה בתשלום. במידה ומדובר בחוב גדול, זה יהיה הזמן עבורכם להתייעץ עם עורך דין מיסים ולבדוק מהן האפשרויות העומדות מולכם.

עורכי דין לענייני מיסים יודעים את החוק, מכירים את המיסים הקבועים בחוק לתשלום ויודעים לנהל תיקי לקוחות לטובתם. עם זאת, גם כאשר אתם שוכרים עורך דין לענייני המיסים שלכם, רצוי שתבדקו ותוודאו כי עורך הדין אותו שכרתם הוא אמין ויודע את עבודתו. חפשו את עורכי הדין בעלי שני תארים במשפטים. תואר שני במשפטים מעניק להם את האפשרות להתמקד בפן אחד של המתמחים, כך שאם התמחו במיסים, אתם בידיים טובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *