טיפים לקבלת מימון ישיר לרכישת רכב

אחרי תקופה ארוכה במהלכה אנחנו צופים בנהגים אחרים בכביש, שטים לצדנו במכוניות יפות וחדשות בזמן שאנחנו מקרטעים עם הגרוטאה שירשנו מסבא, הגיע הזמן להתחדש. זה לא פינוק, אלא צורך בסיסי. אנחנו תלויים במכונית כדי להגיע למשרד או לפגישות, לעמוד במטלות וגם להסיע את הילדים בבטחה למסגרות החינוכיות שלהם. רכב חדש הוא בהחלט קריטי, והוא זה שיבטיח לנו פחות זמן במוסך ויותר זמן איכות עם החברים והמשפחה. רובנו דוחים את הרגע הזה כי אין לנו מספיק כסף, אבל כל מה שאנחנו באמת צריכים הוא מימון ישיר לרכישת רכב. הבשורה הטובה שיש לא מעט פתרונות כאלה, וכל שנותר לנו הוא להגדיר את הצורך – ולהשוות בין חלופות.

מימון ישיר דרך הבנק – או דרך גורם חיצוני

לצורך רכישת רכב חדש יש לפנינו כמה אפשריות. הדרך המוכרת היא כמובן קבלת הלוואה דרך הבנק. מימון ישיר מהבנק יכול להיות פתרון לא רע, בהנחה שיש לכם מסגרת אשראי פנויה ובהנחה שהבנק יוכל להציע תנאים טובים באמת. במקרים רבים זה יקרה. במקרים אחרים אנחנו עשויים להתפתות להלוואה כזו או אחרת למרות שבפועל, היא לא באמת החלופה הטובה ביותר. אם לא נערוך בדיקה ונשווה בין הבנק לבין חברות אשראי או ביטוח, או מול גופים פיננסיים אחרים, נתקשה לדעת מה באמת נכון עבורנו. מימון ישיר דרך חברות פרטיות וגופים פיננסיים יכול להיות יעיל לא פחות, הריבית עשויה להפתיע ופריסת התשלומים עשויה אף היא להתגלות כמשתלמת במיוחד.

מה כדאי לזכור לפני קבלת המימון?

אם אתם מחפשים פתרון מימון לרכב כדאי שתדעו מה בדיוק אתם מחפשים ומה נכון לכם. אם אתם זקוקים לפתרון מימון ישיר כדי שתוכלו לרכוש רכב למרות שאין לכם כל הון עצמי התחלתי (וזה בהחלט ריאלי) רצוי שתתמקדו בפתרונות מימון מתאימים. חברות אשראי וביטוח שונות עשויות להציע פתרונות מימון ללא תשלום מקדמה, בעוד חברות אחרות ידרשו סכום כלשהו מבעוד מועד (כלומר מימון חלקי בלבד). אם כן, זה הזמן לבחון את האפשרויות, לבחור את המכונית המתאימה לכם באמת, לחשב את סכום המימון הדרוש לכם וגם לקבוע באיזה תשלום חודשי תוכלו לעמוד. ככל שתתכננו טוב יותר בשלב הזה כך תגדילו את הסיכוי לבחור מימון לרכב שבאמת יענה על הצורך שלכם, ויאפשר לכם לקנות מכונית חדשה בלי לרוקן את הכיס ובלי להעמיס על חשבון הבנק שלכם.

 

כך תשוו בין חלופות

כאמור, הצעד הראשון והחשוב ביותר בדרך לקבלת מימון ישיר לרכישת רכב, הוא איתור החלופות. רק לאחר שתדעו אילו הלוואות זמינות עבורכם ומה התנאים שהן מציעות לכם, תוכלו להשוות ביניהן באמת ולקבוע מה נכון לכם יותר. ייתכן שחברת האשראי תציע לכם הלוואה בריבית גבוהה אבל בפריסה נוחה, בעוד הבנק יקבע ריבית נמוכה בתנאי שתחזירו את מלוא הסכום במחצית מהזמן. הלוואה טובה היא זו שתאפשר לכם להשיג את המטרה שעל הפרק (למשל רכישת רכב) ולשלם מדי חודש רק סכום ריאלי שבו תוכלו לעמוד באמת.