ניתן למצוא כיום מגוון רחב של הלוואות לקהלי יעד שונים

בשל העלייה במחירי הדיור ועלייה ברמת החיים, רבים פונים לקבלת הלוואה. לצד הבנקים ניתן למצוא כיום גופים פיננסים חוץ בנקאיים המעניקים הלוואות בתנאים שונים לצורך מטרות שונות.  על מנת למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר קיימת חשיבות רבה לבחון בכובד ראש את יתר ההצעות תוך בחינת יתרונות וחסרונות. ציבור גדול בין אם מדובר בסטודנטים או שכירים עשוי להגיש בקשה לקבלת הלוואה ולכן ניתן למצוא כיום מגוון הלוואות לצרכים שונים. במציאות בה רבים מאיתנו זקוקים לקבלת הלוואה,  חשוב להבחין בין מסלולי ההלוואה השונים. כך לדוגמא, יש הלוואה אשר ניתן לקחת לצורך רכישת רכב או לצורך פתיחת עסק אשר מצריך לא מעט מזומנים.

לעומת זאת, ניתן למצוא גם הלוואות בסכומים קטנים יותר כמו למשל הלוואה לכל מטרה לצורך יציאה לחופשה.  במרבית המקרים על מנת לקבל את ההלוואות יהיה צורך לשעבד את הנכס או במקרה של הקמת עסק להוכיח כי אכן מדובר בעסקה משתלמת.

 אילו סוגי הלוואות ניתן למצוא

ההלוואות השונות נבדלות לא רק בצרכים אלא גם מבינת גובה הריבית. מדובר באחד הפרמטרים החשובים ביותר המשחק תפקיד משמעותי- כאשר השאלה היא האם מדובר בריבית משתנה או ריבית קבועה.  נדגיש כי אם מדובר בריבית קבועה היא יכולה להיות לא צמודה למדד ומשמעות הדבר כי  ההחזרים יהיו ידועים מראש ולא ישתנו לאורך כל תקופת ההחזר. מדובר בהלוואה בטוחה מבחינת הסיכון אך לא תמיד עשויה להשתלם מבחינת גובה הריבית.

יתרה מכך, קיימת גם הלוואה צמודה וקבועה למחירים. למרות הריבית הצמודה, הקרן אשר אינה מסולקת עתידה להשתנות בהתאם למדד. מכאן, העלייה במדד תוביל לתשלום גבוה יותר והסכום אשר ידרש לשלם עבור ההלוואה יהיה גדול יותר.

לקיחת משכנתא באמצעות יועץ משכנתאות

בבואכם לקחת משכנתא אתם עשויים למצוא את עצמכם מוצפים בשלל הצעות והטבות. אין זה פשוט להתנהל לבד ולכן רבים בוחרים להסתייע בשירותיו של יועץ משכנתאות. מדובר בעלות מול תועלת-  אם החלטתם להתנהל לבד, הרי אתם עשויים למצוא את עצמכם ניצבים מול ניירת רבה ועולם מושגים שאינו מוכר לכם. לעומת זאת, סיוע של מומחה בתחום עשוי להוריד מכם את הנטל הכולל התעסקות עם טפסים רבים ואישורים. עוד לא הזכרנו את הדבר החשוב ביותר- הוא מספק לכם את המשכנתא המשתלמת ביותר.

בחירת יועץ מנוסה עשויה לכלול יתרונות משמעותיים כמו למשל ביכולתו לומר לכם כמה משכנתא עליכם לקחת וכן ביכולתו לתכנן ביחד אתכם את המשכנתא וכך לחסוך לכם לא מעט זמן יקר.

בבואכם לאתר את יועץ המשכנתא הטוב ביותר חשוב לדעת כי מסתובבים בשוק לא מעט אנשים והדרך הטובה ביותר לבחור את איש המקצוע הטוב ביותר היא להתייעץ עם לקוחות העבר אשר יש ביכולתם להמליץ על השירות שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *