אחת התופעות הכי מוכרות בישראל היא ההתחמקות הכלכלית מטיפולי שיניים. אנחנו סוחבים את החור הקטן בשן במשך חודשים, עד שהוא הופך לדלקת או לזיהום בשורש, אנחנו מתחמקים מטיפול השורש המוכר, מחכים שיהיה לנו זמן או כסף ובסוף, מבינים שאין ברירה – וזה קורה בדרך כלל כשממש כואב לנו. בניגוד לדעה הרווחת שכדי להזמין טיפולי שיניים איכותיים צריך המון כסף, אפשר למצוא פתרונות שיקלו עלינו ויעזרו לנו לשמור על השיניים בריאות ותקינות.

הלוואות לטיפולי שיניים ניתנות היום באופן פרטני על ידי לא מעט חברות, בנקאים והתאגדויות חברתיות עצמאיות, והן מוגדרות בדיוק לשם מטרה זו.

הלוואות לטיפולי שיניים – מאיפה מתחילים?

מימון טיפולי שיניים הפך כאמור למשהו נגיש וקיים, אבל כדאי להיערך בצורה נכונה ולפנות לקבלת הלוואה לאחר שהבנתם מה בדיוק צריך להיעשות מבחינה רפואית.

השלב הראשון הוא להגיע לרופא השיניים לביקורת ולבניית תוכנית טיפולים. במהלך הביקורת, תתבקשו לעבור צילומי שיניים ובדיקות נוספות לפי הצורך ולאחר מכן ימליץ הרופא על תהליך הטיפול. לרוב טיפולי שיניים פשוטים יתומחרו בכמה מאות עד כמה אלפי שקלים בעוד ששיקום שיניים מלא יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

מסיבה זו כדאי לעבור קודם אבחון ולקבל תוכנית טיפולים שמפרטת את כל השלבים. עם תוכנית הטיפולים הזו, שתכלול גם הצעת מחיר לטיפול, תוכלו לגשת ולקבל הלוואה המקבילה לעלות שנקבעה.

בבנקים או בפרטי?

השלב הבא לאחר שקיבלתם תוכנית טיפולי שיניים מהרופא, היא לפנות לבנקים או לגופים פרטיים שיכולים לתת לכם הלוואה ייעודית לטיפול.

הבנקים מספקים הלוואות לכל מטרה וביניהן גם הלוואות לטיפולי שיניים. הריביות ופרישת ההחזרים החודשיים משתנה לפי סכום הכסף שביקשתם, אבל לרוב אפשר לקבל כמה הצעות להלוואות נוחות יחסית, בהחזרים נמוכים.

חברות פרטיות למימון ולהלוואות מציעות גם כן הלוואות לכל מטרה, שבתוכם גם הלוואות טיפולי שיניים. אם החלטתם לפנות לחברה פרטית כדאי לערוך סקר שוק מקיף, לבדוק היטב את תנאי ההלוואות ולקבל החלטה רק לאחר שעברתם על כל הנתונים.

חשוב מאד לוודא מהיכן יורדים התשלומים החודשיים, כיוון שבניגוד לבנקים, הלוואות מחברות מימון יורדות לפעמים מכרטיס האשראי, וכדאי לוודא שלא נוצרת בעיה של קרדיט או מסגרת.

הזדמנות לשיקום הפה ולטיפול מקיף – בלי לשבור את החסכונות

הלוואות לצורך טיפולי שיניים מאפשרות לכל מי שצריך לשקם את השיניים ולעבור טיפולים יקרים, לעשות זאת בלי לחכות להזדמנות לשבור קרן חסכון, לקבל ירושה או למועד פתיחת קרן ההשתלמות.

כדי לעשות זאת בצורה שקולה ולוודא שניתן לעמוד בהחזרים החודשיים, כדאי שתבדקו את השוק – סקרו את חברות המימון העצמאיות, לצד מה שהבנקים השונים יכולים להציע לכם. תגיעו מוכנים עם תוכנית טיפולים מהרופא שלכם – שמפרטת את העלויות ופרסו את התשלומים לאורך זמן – כדי שתוכלו לעמוד בתשלומים.