הלוואה בכרטיס אשראי

הלוואה בכרטיס אשראי – כל מה שצריך לדעת

התהליך הדרוש לקבלת הלוואה בכרטיס אשראי

אין ספק שהדרך להשגת הלוואה בכרטיס אשראי היא פשוטה מאוד, מה שמסביר למה מסלול הלוואה זה נכלל תחת קטגוריית ההלוואות המהירות (או הלוואה באישור מידי). עם זאת, המענה המהיר שאנחנו מקבלים, לרוב דרך הטלפון או האינטרנט, עשוי לסנוור. ללא בדיקה מעמיקה של תנאי ההלוואה, וללא השוואה בין חלופות קיימות, אנחנו עשויים לקבל החלטה מתוך שיקולים לא באמת נכונים. גם אם אתם צריכים הלוואה מהירה רצוי שתעצרו לבדוק את האותיות הקטנות. ריבית גבוהה, החזר חודשי שיקשה עליכם את ההתנהלות היומיומית או פגיעה משמעותית במסגרת החודשית שלכם – כל אלה עשויים להשפיע על אטרקטיביות ההלוואה.

 

בדקו עוד חלופות

גם כשאתם שוקלים לקחת הלוואה בכרטיס אשראי, וגם אם נדמה לכם שאין דרך אחרת משום שהבנק לא מאשר לכם הלוואה או מכל סיבה אחרת (תהא אשר תהא), עצרו לרגע ובדקו את כל האופציות. במקרים רבים אתם עשויים לגלות שיש עוד פתרונות טובים ונכונים. אם תשוו בין החלופות אתם עשויים למצוא דרך טובה להוזיל את הריבית או להקטין את ההחזר החודשי, ואלה שיקולים שחשוב מאוד לתת להם משקל רב בתהליך קבלת ההחלטות.

פעם, כדי לקבל הלוואה, מיהרנו אל הבנק כדי להתמקח ולנסות להשיג ריבית אטרקטיבית ככל האפשר או פריסת תשלומים שתהיה לנו נוחה יותר. לרוב עשינו את זה בלי להשוות חלופות, ולבסוף קיבלנו את ההצעה היחידה שהייתה לנו. אלא שהיום כבר לא צריך לצאת מהבית, ויש לא מעט פתרונות מימון חלופיים למי שהבנק מסרב לתת לו הלוואה נוספת, או למי שרוצה להימנע מעומס מיותר על מסגרת האשראי שלו. קבלת הלוואה בכרטיס אשראי היא דרך אפשרית אחת, והיא זוכה לפופולריות מסוימת בשנים האחרונות. האם היא באמת אטרקטיבית?

הלוואה בכרטיס אשראי – מה זה אומר?

הכלל הבסיסי והחשוב ביותר שכדאי להכיר בכל הקשור לקבלת הלוואה בכרטיס אשראי, הוא שמדובר בהלוואה שאיננה קשורה לבנק. כך אתם לא תלויים ברוחב ליבו של הבנקאי וגם לא במסגרת שנקבעה עבורכם כשפתחתם את החשבון אי שם לפני עשור. הלוואה בכרטיס אשראי היא הלוואה חוץ בנקאית במובן הקלאסי של המילה, מה שאומר שיש לה כמה וכמה יתרונות, אבל גם כמה חסרונות שחשוב להכיר.

סוגי הלוואות בכרטיסי אשראי

באופן כללי קיימים היום מספר מסלולי הלוואה בכרטיס אשראי, החל מהלוואה רגילה ועד להלוואה מתגלגלת. עד כאן אין הבדל של ממש בין חברת האשראי לבנק, שכן שני הגופים הללו מציעים מבחר סוגים ופתרונות אשראי. אם תבחרו לקחת הלוואה מתגלגלת דרך הבנק למעשה תעבירו את החיובים של החודש הנוכחי לאלה שיבואו אחריו, מה שעשוי להוביל לריבית גבוהה למדי וגם להעמיס עליכם כלכלית בחודשים הבאים. הלוואות נוספות אפשריות דרך מסגרת הכרטיס, וכך אתם יכולים לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלכם, ולהחזיר את ההלוואה מדי חודש באמצעות הכרטיס. המשמעות ברורה: מסגרת הכרטיס הפנויה תקטן משמעותית.