הצורך בהלוואה מופיע אצל כל אחד ואחת מאיתנו. זה קורה בזמנים שונים ומסיבות שונות, ובאופן טבעי גם הסכום הדרוש לנו כמעט לעולם אינו זהה והיכולת שלנו להחזיר מדי חודש סכום קבוע תלויה בגורמים רבים. עם זאת, תכנון נכון וביצוע השוואת הלוואות יאפשר לנו להשיג את המטרות שלנו, או לכל הפחות להתקרב אליהן עד כמה שאפשר. איך עושים את זה ומה חשוב שתזכרו כשאתם משווים בין הלוואות חוץ בנקאיות שונות? הנה כמה טיפים.

 

1 – השוואת הלוואות לפי ריבית

הנושא הראשון הוא זה שרובנו מתייחסים אליו, ובצדק, שהרי הריבית שנשלם על ההלוואה היא למעשה זו שתקבע את הסכום הכולל שנחזיר. מי שלווה 50,000 שקלים לא יחזיר לגוף הפיננסי שהלווה לו את הכסף בדיוק 50,000 שקלים אלא יותר, וההפרש הזה נקבע על ידי הריבית. אם כן, כשמבצעים השוואת הלוואות חשוב לתת דגש לסוגיית הריבית ולגלות כמה מציעים לנו בחברת מימון אחרת, בבנק או בגוף פיננסי שמציע הלוואה מהירה ואטרקטיבית (לפחות בקמפיין השיווק שלו).

 

2 – התאמה לדרישות שלכם

החלטתם להקים עסק חדש ואתם צריכים 100,000 שקלים כדי לשכור חנות, לבצע שיפוץ קל, לגייס עובד או שניים וכמובן למשוך את הלקוחות עם כמה פעילויות שיווקיות. חישבתם את הסכום במדויק והבנק שלכם הציע 50,000 שקלים בלבד משום שזה מה שהמסגרת הנוכחית שלכם יכולה לאפשר. סביר להניח שמחצית מהסכום הדרוש לא תספיק לכם באמת,  ולכן חשוב לבצע השוואת הלוואות ולנסות לאתר מקורות מימון נוספים. הלוואה חוץ בנקאית דרך חברת ביטוח או מימון למשל, עשויה להתברר כהלוואה שמתאימה יותר לצורך שלכם. אם 50,000 שקלים באמת יספיקו (וכדאי שתבדקו את התקציב לפני שתכריזו שהסכום  מספק) ייתכן שתוכלו להסתפק בהלוואה הקטנה הזו.

 

3 – השוואת הלוואות והחזר חודשי

נקודה נוספת למחשבה היא, כמובן, גובה ההחזר החודשי. השוואת הלוואות היא חשובה משום שבתהליך הזה תוכלו להגדיר מה הוא הסכום החודשי שתוכלו להחזיר מבלי שהתזרים שלכם ייפגע. כך, החזר חודשי של אלפי שקלים ינגוס משמעותית ברווחים ויקשה על ההתנהלות הכלכלית של העסק, ואין סיבה שתקצצו את תקציב השיווק (זה שאמור להביא לקוחות והכנסה) כדי להתמודד עם תשלום הלוואה גבוה מדי. אם כן, גם אם יש בידכם הצעה להלוואה מסוימת רצוי שתבצעו השוואת הלוואות. אתם עשויים לגלות שיש פתרון נוח יותר, כזה שיאפשר גם לעסק שלכם אורך רוח, ובעיקר – פתרון שיתאים לצרכים האישיים והעסקיים שלכם.