קבלת סכום כסף גדול אל הבנק באמצעות הלוואה, או קבלת כסף מידית אליכם – יכולים לתת תחושות אופוריה שכעת כל הבעיות הכספיות הולכות להפטר.

עם זאת מי שלווה כסף מכל גוף אפשרי, חשוב שידע כי לפני שלווים כספים צריך לדעת מה ההשלכות של ההלוואה ובמה היא כרוכה.

כיום ישנן חברות רבות שמצעיות הלוואות חוץ בנקאיות או הלוואה מידית שאותה מציעים גם הבנקים, ואפילו גורמים שונים שאינם לגיטימיים.

בשל כך חשוב כי לפני שלוקחים הלוואה, תוכלו לדעת מהן הטעויות הנפוצות שאנשים עושים בלקיחת הלוואות:

קבלת סכום כספי ללא יכולת להחזיר – הטעות הראשונה הנפוצה כאשר לווים כסף, היא קבלת הכסף ללא יכולת להחזיר. כיום חברות מציעות מגוון הלוואות למוגבלים (אנשים שהבנק הגביל אותם ושחשבונם מוגבל) כאשר ההצעה תמיד נראית מפתה, אבל היא אינה מתאימה כלל וכלל למי שלווה אותה.

לכן לעיתים רבות כאשר לווים סכום כסף, בין אם מדובר בהלוואות למוגבלים או לכאלה שזקוקים להלוואה לכל מטרה, ייתכנו בעיות בהחזרת הכסף.

בשל כך חשוב לשאול את עצמכם לפני שאת לווים כספים "האם אני אוכל לעמוד בתשלומים נושאי הריבית או לא?" במידה ואתם לא מרגישים כי תוכלו לעמוד בהחזרים, וותרו על ההלוואה ונסו למצוא דרכים חלופיות להגשמת היעדים.

הלוואה מהשוק האפור – אחת הטעויות הקריטיות שיכולת לסכך מאד את החיים: היא הלוואה בשוק האפור. כיום ישנם מלווים בריבית שאינם פועלים באופן לגיטימי וחוקי, המציעים סכומי כסף בתנאים 'מפתים'.

בשל כך חשוב לדעת כי לווים בשוק האפור אינם ידידותיים במקרה שלא מחזירים את ההלוואה בזמן, וכי הריביות וימי ההחזרה בקבלת כסף בצורה כזאת, אינם גמישים.

אי ידיעת אחוזי הריבית –  טעות נוספת שעלולה לעלות לכם כסף רב היא: אי ידיעת אחוזי הריבית המקובלים במתן הלוואות בסכומים שונים. לפני שאתם לווים סכום כסף חשוב לבצע סקר שוק בנוגע לריביות השונות, כאשר אתם מבררים מאיזה גוף או בנק משתלם לכם להלוואת כספים, וזאת כדי שהריבית לא תהיה מעיקה מידי ותקשה על ההחזרים.

הלוואה מחברים ומשפחה –  זה נכון שבני משפחה וחברים אמורים לעזור אחד לשני. עם זאת הלוואה מבני משפחה שאינם קרובים במיוחד או מחברים, יכולה להעלות את היחסים שלכם עמם על שרטון. לכן חשוב לברר האם יש מקורות אחרים שמהם תוכלו להשיג את הכסף, כמו למשל: חברות חוץ בנקאיות, בנקים, חברות אשראי ועוד.

אז בפעם הבאה שאתם לוקחים הלוואה, אל תשכחו לבצע את כל הבדיקות הנכונות, ולהבין מהיכן כדאי לקחת הלוואה.