מימון לרכב

פתרונות מימון לרכב – מדריך מקוצר

לאחר כמה שנים טובות במהלכן נהניתם מהמכונית הישנה והיפה, זו ששרתה אתכם נאמנה, אתם מבינים שהגיע הזמן להחליף את המכונית בחדשה. הבעיה היא שכדי לעשות את זה אתם צריכים להיפרד מסכום די גדול בבת אחת. אין ספק שמחירי הרכבים בישראל לא נמוכים, וכדי לקנות מכונית מיני שתספק את הצרכים הבסיסיים ביותר שלכם תצטרכו לשלם כמה עשרות אלפי שקלים. מצד שני, היום כבר לא צריך להגיע עם מזוודה מלאה מזומנים או עם צ'ק אחד גדול במיוחד. פתרונות מימון לרכב חוסכים לנו את האתגר הזה, וכדאי שתכירו אותם.

 

מימון לרכב דרך הבנק

דרך אחת להשיג מימון לרכב היא לפנות לבנק שבו מתנהל החשבון שלכם. הבנק שלכם יציע – על בסיס ההיסטוריה שלכם כמובן – הלוואה בסכום הדרוש לרכישת המכונית. זוהי למעשה הלוואה רגילה לחלוטין, כמו כל הלוואה בנקאית אחרת, וגם התנאים יהיו זהים לכל הלוואה שאתם כבר מכירים. הבנקאי יציע לכם הלוואה לרכישת מכונית, ריבית קבועה (או משתנה) וסכום חודשי קבוע. בשלב הזה מומלץ לחשב את מחירו הסופי של הרכב, לאחר שתשלמו את הריבית של הבנק. במילים אחרות, אם מחיר הרכב החדש הוא 50,000 שקלים ואתם עומדים לשלם ריבית מסוימת במשך תקופה מוגדרת, חשבו (באמצעות מחשבון הלוואה) כמה תעלה ההלוואה ובהתאם: כמה תשלמו על הרכב לאורך התקופה כולה.

 

מימון לרכב שלא דרך הבנק

לצד ההלוואה הבנקאית, שהיא פתרון אחד אפשרי לצורך קבלת מימון לרכב, תוכלו למצוא גם פתרונות מימון נוספים. חברות שונות יציעו לכם פתרונות מימון שאנחנו מכנים לא פעם בשם המוכר "ליסינג", ובשיטה הזו אתם יכולים לקנות רכב חדש בלי לשלם עליו מראש ובלי לקחת הלוואה מהבנק. אנשים רבים בוחרים בשיטה הזו משום שהיא בהחלט נוחה יותר: מימון לרכב דרך גופים פרטיים או חברות הביטוח הוא פתרון שלא תופס את מסגרת האשראי (בהשוואה למצב שבו אתם מנצלים את כל כרטיסי האשראי כדי לממן את המכונית). הוא גם פתרון שחוסך לכם את המסגרת הבנקאית, כך שאין לכם צורך בהלוואה נוספת דרך הבנק, הלוואה שעשויה להפריע לכם בדרך אם תזדקקו להלוואה אחרת בהמשך – כשהילד יתחתן, העסק יגדל או הדירה תזדקק לשיפוץ יסודי.

 

צרכנות נכונה – השוו בין פתרונות מימון

גם כאן, בדומה לכל החלטה צרכנית שאתם מקבלים במהלך חייכם, השוואת חלופות היא הצעד המתבקש. זה הזמן לבחון פתרונות מימון לרכב ולהשוות ביניהם. בדקו את הסכום המוצע, את הריבית, את פריסת התשלומים וגם את ההחזר החודשי. חשוב לוודא שמצד אחד תשלמו ריבית אטרקטיבית ככל האפשר, ומצד שני שלא תשלמו סכום חודשי גבוה שיקשה על ההתנהלות שלכם בשגרה. באופן טבעי תצטרכו ממילא לצמצם מעט בהוצאות כדי לעמוד בהחזרי ההלוואה, אבל סכום גבוה מדי יהפוך את השגרה הזו לבלתי אפשרית. זכרו שהרכב הוא רק הוצאה אחת מתוך שלל ההוצאות החודשיות שלכם, ולכן כדאי שהוא לא יעמוד בדרככם וימנע מכם את הנאות החיים ואת הוצאות המחייה שעליהן אתם פשוט לא יכולים לוותר.