בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים נהנים מהוזלת מחירים בשוק הרכב. האופציה לקנות רכבים חדשים או רכבי יד שנייה, מחברות ליסינג או חברות להשכרת רכב – הפך את קניית הרכב ליותר נגישה, כאשר ניתן לרכוש רכבים חדשים באמצעות מימון לרכב. אבל מהו מימון רכב? ומדוע רכישת רכבים מחברות ליסינג הפך לכל פופולארי? הכל בהמשך.

מה זה מימון לרכב?

שיטה זאת נחשבת לשיטה פופולארית וכדאית, כאשר מימון מאפשר קניית רכב חדש תוך פריסה של תשלומי הרכב  לתקופה של בין 36 חודשים ל 60 חודשים. שיטת המימון היא בעצם הלוואה מידית שמקבל רוכש הרכב מסוכנויות המכוניות, תוך תשלום מקדמה על הרכב של בערך שליש מהסכום ולאחר מכן פריסת תשלומים של היתרה.

מה זה ליסינג?

שיטה נוספת לממן קניית רכב היא באמצעות ליסינג כאשר גם בשיטה זאת מבצעים פריסת תשלומים לתקופה של שלוש שנים בדרך כלל. לאחר שהרוכש סיים את תקופת התשלומים, הוא יכול לבחור האם ירצה להשאיר את הרכב אצלו או לשכור שיהיה מעוניין בשיטת ליסינג לרכב חדש.

האם כדאי לקחת הלוואה מידית לקניית רכב?

מלבד שתי שיטות אלה, רבים האנשים שמעוניינים לרכוש רכב בסכום מזומן וללא תשלומים. לשם כך אפשר לבצע הלוואה מידית מכל גוף פיננסי שמציע זאת,  בין אם מדובר בהלוואה מהבנקים או מחברות חוץ בנקאיות.

עם זאת יש לקחת בחשבון שכאשר לוקחים הלוואה מהבנק, או מגופים פיננסיים אחרים, ישנה ריבית שמתווספת להלוואה, בזמן שבשיטת המימון אין ריבית בדרך כלל על התשלומים או שהריביות נמוכות במיוחד וזאת בשל התחרות בין סוכנויות הרכבים.

נוחה.

אז במה כדאי לבחור?

כדי להבין מהי הדרך הטובה ביותר עבורכם לרכוש רכב, חשוב שתבררו האם בעסקת ליסינג הרכב עובר לבעלותכם? או שהבעלות עליו נשארת של סוכנות הרכב? עוד כדאי לבדוק מי מציע שירותי תיקונים וביטוח לזמן ארוך תוך בדיקת פריסת התשלומים הכדאית והמתאימה ביותר לכם.

יתרונות וחסרונות של מימון רכב

למימון רכב יש יתרונות כמו פריסת תשלומים נוחה, היכולת ליהנות מהתאמת העסקה, וקבלת רכב חדש עם אחריות שניתן לשדרג כל 3 שנים. עם זאת לעסקאות כאלה ישנן גם חסרונות כמו ריביות שמתווספות לעיתים בהחזר התשלומים, כמות תשלומים גדולה, ובעלות של חברת ההשכרה על הרכב.