מחשבון הלוואה

מחשבון הלוואה – כלי שחשוב להכיר

נדיר לפגוש אנשים שמעולם לא לקחו הלוואה מהבנק או מגוף חיצוני אחר. אנחנו זקוקים לסיוע הזה כשאנחנו מתחילים ללמוד לתואר הראשון, כשאנחנו עוברים דירה, לקראת החתונה, עם התרחבות המשפחה או כשהעסק גדל. לאורך השנים יש לנו לא מעט הוצאות, בהן הוצאות גדולות כמו רכב או דירה, וכדי לעמוד בהן אנחנו זקוקים למימון כלשהו. אם יש לכם סבא עשיר שיעניק לכם כל סכום כסף שתרצו ללא היסוס כנראה שזכיתם. אם לא (ולרובנו אין), הלוואה היא הפתרון. אז אילו סוגי הלוואות קיימות, מה זה מחשבון הלוואה ואיך הוא משתלב בסיפור הזה?

 

הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות

באופן עקרוני קיימות היום דרכים רבות ומגוונות לקבל הלוואה. הדרך הפשוטה והמוכרת היא הלוואה בנקאית, ובאופן טבעי (ומובן מאיליו) אנחנו צריכים לפנות לבנקאי שלנו כדי לקבל אותה. על בסיס ההיסטוריה הפיננסית שלנו והנתונים שהבנק שלנו יודע עלינו, נקבל הצעה לסכום מסוים, אותו נפרוס על פי X חודשים, במהלכם נשלם Y שקלים מדי חודש. אין ספק לרגע שהמכפלה בין X ל-Y לא שווה לסכום ההלוואה, ואין הלוואות חינם, אבל אם תשוו בין הצעות שונות תגלו עד כמה המכפלות שונות. כאן נכנס לתמונה החבר החדש שלכם: מחשבון הלוואה. כדי לתאר בפשטות – מחשבון הלוואה הוא הכלי שבאמצעותו תוכלו לדעת כמה ריבית אתם משלמים, כמה תשלמו מדי חודש ומעל הכל: כמה זה יעלה לכם. גם כשאתם מקבלים הצעות נוספות לקבלת הלוואה אל תוותרו על מחשבון הלוואה. הוא צריך להיות הפריט הבסיסי והחשוב ביותר בתהליך קבלת ההחלטות שלכם.

 

הלוואות חוץ בנקאיות

עם הצעה מהבנק ועם מחשבון הלוואה (שבו אתם שולטים קצת יותר בשלב הזה) אפשר ורצוי לבחון עוד הצעות. חברות אשראי רבות מאפשרות לנו לקבל הלוואה דרך מסגרת הכרטיס, גופים פרטיים מציעים הלוואות בצ'קים ויש גם חברות מימון וביטוח שעשויות להיות רלוונטיות. הלוואות חוץ בנקאיות הן כלי יעיל לא פחות מהלוואה בנקאית, בתנאי שאתם עובדים נכון, מתכננים את המהלכים שלכם ומקפידים לחשב את עלות ההלוואה באופן מדויק. מחשבון הלוואה הוא זה שילווה אתכם בתהליך הזה, ואם אתם רוצים לקבל החלטה רציונלית ולא מתוך צורך בהול לכסות מינוס (שיכניס אתכם למינוס גדול יותר בהמשך) – זו הדרך הנכונה, החכמה והטובה לעשות זאת.

 

מחשבון הלוואה והשוואת החלופות

עוד דרך נוחה לקבל מידע על הפתרונות הטובים ביותר שזמינים עבורכם היא לפנות לחברה המתמחה באיתור פתרונות מימון לכל מטרה וצורך. כך תחסכו לעצמכם זמן יקר ואנרגיות, שלרוב אין לכם משום שאתם צריכים לעבוד – כדי לממן את החזר ההלוואה. החברה תפרוס בפניכם את האפשרויות הקיימות, אלו שהתקבלו מגופים פיננסיים שונים בישראל. עם מחשבון הלוואה בצעו השוואה בין האופציות הללו, נסו להבין מה מתאים לכם באמת וזכרו שלפעמים ישתלם לכם לשלם כמה שקלים יותר מדי חודש כדי לפרוס את ההלוואה על פני תקופה ארוכה יותר, מה שיבטיח לכם ראש שקט והוצאה חודשית קצת יותר נמוכה. תכנון הוא שם המשחק, ובכל הקשור לקבלת הלוואה יש לו חשיבות עליונה.