הלוואה לעסק

המצבים שבהם מומלץ לקחת הלוואה לעסק

מדי שנה נפתחים בישראל לא מעט עסקים קטנים, אבל במקביל נסגרים גם רבים אחרים. הסיבה העיקרית לסגירה היא היעדר משאבים כלכליים, ואין ספק שללא משאבים אלה נתקשה לנהל את העסק, לשלם לספקים או להציע שירות ללקוחות. יחד עם זאת, רגע לפני שאתם מחליטים לסגור את דלת החנות או המשרד ולחזור למשרה הקודמת שלכם, הלוואה לעסק עשויה להתברר כצעד שיעזור לכם להתמודד עם האתגר. נכון, במצבים שונים יהיה זה אולי חכם לעצור את הרכבת ולסגור את העסק, אבל במקרים רבים דרוש לנו פתרון מימון שייתן לעסק אוויר לנשימה, והזדמנות חשובה להתקדם, להתגבר על המשבר ולהגיע להצלחה.

אולי יעניין אתכם גם:

הלוואה לעסקים חדשים

הלוואות לעסקים קטנים

גיוס אשראי לעסקים

מי מציע הלוואות לעסקים?

אם אתם מחפשים הלוואה לעסק יש כמה וכמה דרכים אפשריות להשיג אותה. דרך אחת היא לפנות לבנק, המוסד הפיננסי שמנהל את החשבון הפרטי ו/או העסקי שלכם. אם תתמקחו ותעמדו על שלכם ייתכן שתצליחו לקבל הלוואה בתנאים לא רעים, אבל חשוב לזכור שהלוואות לעסקים מלוות לא פעם בריביות שמאוד חשוב לבדוק לעומק. לחלופין תוכלו לקבל הלוואה לעסק גם דרך גופים חוץ בנקאיים כמו חברות מימון, חברות אשראי ואף גופי הביטוח המרכזיים לצד קרנות שמעודדות עסקים קטנים. הלוואה חוץ בנקאית נוספת היא הלוואה דרך כרטיס האשראי, אם כי הלוואות אלו לרוב מוגבלות, ולא בטוח שהסכום שיוצע לכם יהיה רלוונטי.

נושאים לבדיקה לפני קבלת הלוואה לעסק

לפני שאתם מקבלים הלוואה לעסק, וגם לפני שתפנו להשוות בין הצעות שונות מגופים שונים, מומלץ שתכינו את עצמכם טוב יותר לקראת הרגע הגדול. תכנית עסקית, קביעת מטרות ובחינה מדויקת של מצבו הכלכלי (הנוכחי) של העסק – כל אלה הם משתנים קריטיים שישפיעו על העסק כולו, וגם על ההלוואה שתקבלו. כך תוכלו לדעת מה הוא הסכום  הדרוש לכם, כיצד תשתמשו בו לטובת העסק, ומה יהיה ההחזר החודשי שלכם בשנים הבאות. הלוואה לעסק צריכה להתאים בדיוק לצרכים שלכם, ולאפשר לעסק שלכם מרווח נשימה. אם הסכום נמוך מדי או אם ההחזר גבוה מדי, בהחלט ייתכן שאתם לא במקום הנכון. ערכו השוואה בין כמה הצעות אפשריות והקפידו לבחור רק הלוואה לעסק שמתאימה באמת לצרכים ולמטרות שהגדרתם.

בדקו את כל האופציות

אם נדמה לכם שהאפשרויות שלכם לקבלת הלוואה לעסק מוגבלות לבנק או לחברת האשראי שלכם, כדאי שתכירו עוד כמה חלופות לא רעות. אנשים רבים, ובוודאי בעלי עסקים, כלל אינם מודעים למגוון ההלוואות הקיימות היום. גופי מימון פרטיים מציעים היום הלוואות חוץ בנקאיות גם לפרטיים וגם לבעלי עסקים. הפתרון הזה עשוי להיות אידאלי למי שהבנק מסרב לתת לו הלוואה או למי שניצל את מסגרת האשראי שלו עד תום. גופים רבים אחרים, שכלל אינם קשורים לחשבון הבנק שלכם, עשויים להפתיע אתכם ולהציע לכם הלוואה לעסק שתתאים לצרכים שלכם ובעיקר למטרות העסקיות שהצבתם לעצמכם. בדקו את החלופות, ואל תמהרו לבחור באופציה הראשונה שנקרית בדרככם פשוט משום שהיא הראשונה.