מי שמשרת בצבא ההגנה לישראל בוודאי יודע שאם הוא חייל או חיילת בשירות קבע, החיים יכולים להיות קצת קשים, וזאת בכל הנוגע להתנהלות כלכלית.

משכורות צבאיות כיום עלו במעט, כאשר חיילים קרביים משתכרים ב 1,616 שקלים במקום 1,077, תומכי הלחימה 1,176 במקום 784 והעורפיים 810 במקום 540 שקלים.

סכומים אלה אולי משמעותיים לחיילים ומשדרגים מעט טת חייהם,  אך במדינה שיוקר המחייה עולה וגובר, משכורת צבאית עלולה להיות טיפה בים בכל הנוגע לניהול חיי היום יום.

אז כיצד אפשר לנהל נכון יותר את המצב הכספי בזמן השירות בצה"ל?

שינוי סטטוס בחשבון הבנק – אחת הדרכים למזער הוצאות היא לגשת עם תעודת חוגר לסניף הבנק שלכם ולהצהיר כי אתם חיילים בשירות סדיר. חשבון בנק של חייל ידוע ככזה שפטור מעמלות: מה שיכול להוזיל במידה רבה את התשלומים שלכם בבנק.

בנוסף רצוי להסדיר מסגרת בחשבון הבנק שתוכל לסייע לכם לנהל את חייכם מבלי שתיכנסו למינוס. במידה ואתם כבר במינוס, נסו להבין עם הפקיד בבנק אילו הלוואות לחיילים כדאיות עבורכם, וזאת על מנת שתוכלו לכסות את המינוס וליהנות מהחזרים חודשיים בריביות נמוכות.

התנהלות נכונה יותר  –  חשוב שתדעו כיצד אתם יכולים להתנהל נכון יותר מבחינה כלכלית. השאירו את כרטיסי האשראי שלכם בצד ולא בארנק תוך שאתם שומרים אותם רק למען הוצאות גבוהות. כאשר בכרטיסים אתם משתמשים רק כדי לשלם על רכישות גדולות ובהסדר תשלומים.

נסו לא למשוך כספים בכל פעם מהבנק, מה שעלול לעלות לכם בעמלות יקרות, אלא משכו את הכסף הדרוש לכם בפעם אחת.

נהלו רשימה של ההוצאות וההכנסות שלכם תוך שאתם מחלקים את המשכורת הצבאית שלכם לפי כל תשלום על כל רכישה, חשבון שעליכם לשלם, בילויים ועוד. תכנית כלכלית כזאת תוכל לאשש אתכם ולעשות לכם סדר בבלגן.

נסו למצוא הכנסה נוספת – רבים החיילים והחיילות שמקבלים אישור עבודה במידה ומצבם הכלכלי קשה. נסו לבדוק האם אתם עומדים בהגדרה כזאת ואם כן – נסו לקבל אישור עבודה לעבודה ברבע או בחצי משרה בזמן השירות הצבאי.

השתמשו בהטבות לחיילים – חיילים בסדיר או בקבע נהנים כיום מהטבות שונות שמסייעות להם לבלות ולקבל שירותים במחירים נמוכים. בדקו כיצד אתם יכולים להשתמש בהטבות שונות גם באמצעות מבצעים, פרסומים שישנן אודות הטבות כרטיסי האשראי שלכם ועוד.

בכך תוכלו להעביר את השירות הצבאי עם כמה שפחות דאגות כלכליות.