החופש הגדול והחגים מביאים עימם לא מעט הוצאות בלתי צפויות. אלו יכולות להיות קניות לחג שעלו לנו יותר ממה שחשבנו, חופשות בחו"ל שבהן החלטנו קצת להתפרע (כי אנחנו בחופש ומותר לנו…) וכמובן מתנות לקרובים וחברים שהעלות שלהן שיכולות להצטבר בקלות לכמה מאות שקלים בלי שנרגיש.
זה לא סוד שהריבית שאותם הבנקים גובים היא גבוהה מאוד ובמקרים מסוימים יכולה להגיע ליותר מ-15%, בשלב מסוים האשראי שהבנק נותן לנו נגמר ואנחנו מוצאים את עצמנו במצב מסוכן בו אין לנו כסף נזיל. למרבה המזל, יש לא מעט פתרונות שיכולים להוציא אותנו מהבור, ואם נעשה זאת בחוכמה, נוכל לעשות זאת מהר בלי לחפור לעצמנו בור נוסף.

הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה שאנחנו מקבלים מגוף חיצוני כמו למשל חברות המתמחות במתן הלוואות בכך או חברות האשראי. בעיקרון, כל שההלוואה מהירה יותר, כך גם התנאים יהיו טובים פחות, ולכן עליכם לחשוב היטב עד כמה אתם זקוקים להלוואה ממש בזה הרגע והאם הפער של ההוצאות וההכנסות שלכם יאפשר לכם לפרוע אותה בלי להיכנס שוב למינוס. הלוואות מהשוק האפור אינן מומלצות בשום אופן, לא רק בשל הגורמים המפוקפקים שמנהלים אותו, אלא גם מכיוון שהריבית היא גבוהה ביותר והסיכויים לעמוד בה קלושים.

בקשה להחזר מס

בקשה להחזר מס מתאפשרת באמצעות שליחת טופס למס הכנסה (רשות המיסים) ובו בקשה לחישוב מחדש של המס על פי המפורט בטופס. לדוגמה, יכול להיות שאתם לא מנצלים את כל נקודות הזכות שמגיעות לכם, או שאתם זכאים לקבלת החזר מס על הפקדות לקופות גמל ופנסיה. מילוי של טופס החזר מס דורש לא פעם חיפוש של מסמכים ואישורים מהרבה גופים שונים, ולכן לא אחת שווה להיעזר בחברה להחזרי מס, במיוחד כשהזמן לוחץ.

אם אתם רוצים לקבל הערכה של גובה החזר המס שמגיע אליכם, תוכלו למצוא ברשת מחשבון לבדיקת החזר מס הכנסה לשכירים שיספק לכם הערכה על פי הנתונים שתספקו לו. החיסרון של החזר מס הוא שלא מדובר בהליך מיידי ולוקח בממוצע כ-3 חודשים לקבל את ההחזר. יחד עם זאת, מדובר בצעד שכדאי מאוד לבצע בסופו של דבר מכיוון שהחזר של אלפי עד עשרות אלפי שקלים במצטבר יכולים לעשות הבדל של שמיים וארץ בכל מה שקשור למרחב הנשימה שלכם.

הכנסה נוספת

למרבה הצער, שוק העבודה כיום מחייב לא מעט עובדים לחפש הכנסה נוספת באמצעות לקיחת משמרות נוספות או עבודה בחצי משרה בשעות פחות נוחות (ובתחום המזון גם בסופי שבוע), אך קיימות גם דרכים נוחות יותר כמו למשל פתיחת עוסק פטור או מורשה. פתיחת עסק עצמאי מאפשרת גמישות בשעות העבודה ושמירה על השגרה בצורה נוחה יותר.

בכל אופן, אם עובדים במספר עבודות במקביל בתור שכירים או שכיר ועצמאי, מומלץ לעשות תיאום מס על מנת שלא לשלם עודף מס ולהגיע למצב שבו יש להגיש בקשה להחזר מס.