אם זו הפעם הראשונה שבה אתם זקוקים להלוואה כדאי שנתחיל בברכה על הצטרפותכם לקהילה גדולה מאוד שכוללת כמעט כל אזרח במדינת ישראל. סיטואציות שונות בחיים דורשות מאיתנו התאמות והיערכות – גם ברמה הכלכלית. בהתאם אנחנו נדרשים למצוא פתרון מימון הולם כדי שנוכל לספק כיסוי לצ'קים ולחיובי האשראי. אם הפתרון הזה דחוף לכם במיוחד אתם בוודאי מחפשים הלוואה מהירה, וזה צעד חשוב ואפשרי בהחלט. עם זאת, יש שלוש שאלות שכדאי שתשאלו מראש, גם אם נדמה לכם שזה יעכב את התהליך (ספוילר: זה לא).

 

1 – הלוואה מהירה באיזה סכום?

סביר להניח שאתם יודעים מה אתם צריכים ומה המטרה שלכם, אבל האם אתם יודעים מה הסכום הדרוש לכם? אם אתם עומדים להקים עסק קטן משלכם כדאי שתחשבו את עלויות ההקמה שלו ותקחו בחשבון הוצאות שיווק, ייצור וכוח אדם. אם אתם מתכננים את החתונה שלכם רצוי שתגדירו תקציב ברור לאירוע הגדול. רק אם תדעו מה הסכום המדויק שאתם צריכים תוכלו לבחור הלוואה מהירה. בין ההצעות השונות ייתכן שיש גם הצעות לסכומים נמוכים שלא יקדמו אתכם לשום מקום. אם תצטרכו ממילא הלוואה נוספת, למה שלא תבחרו נכון מראש ותשלמו פחות?

 

2 – כמה תחזירו מדי חודש?

השאלה השנייה היא שאלת ההחזר החודשי והיא קריטית משום שהיא עומדת להשפיע עליכם הרבה יותר ממה שאתם אולי מבינים כרגע. ההחזר החודשי הוא למעשה סכום קבוע שצפוי לרדת מחשבון הבנק שלכם מדי חודש בשנים הקרובות. אם הסכום הזה גבוה מדי הוא עומד להגביל אתכם באופן ניכר. זכרו שההוצאות החודשיות שלכם כוללות שכר דירה או משכנתא, אוכל, מיסים, הוצאות חינוך וחוגים, אחזקת רכב ועוד שלל עלויות שרק אתם יודעים מה הן. האם תוכלו לעמוד בהחזר חודשי של 2,000 שקלים או שמא עדיף לכם להחזיר 500 שקלים בלבד, גם אם תקופת ההחזר ארוכה יותר? איכות החיים שלכם חשובה, אל תוותרו עליה.

 

3 – כמה זה עולה לכם?

הלוואה מהירה היא בוודאי לא הלוואה חינמית. אתם לא עומדים לקבל סכום כסף גדול במתנה אלא לשלם עליו ריבית מסוימת. בדקו את הריבית ונסו לגלות אם יש לכם דרך טובה להוזיל אותה. השוואה בין הלוואות חוץ בנקאיות שונות היא צעד חשוב שיעזור לכם לדעת מה מחירה של ההלוואה שאתם עומדים לקבל, האם היא באמת משתלמת מבחינתכם, וכן האם יש סיכוי שאתם מפספסים הצעה קצת יותר אטרקטיבית.