אם חלמתם להתחדש ברכב שטח איכותי היישר מהניילונים, תוכלו לעשות זאת די בקלות וללא הון עצמי. הכיצד? באמצעות עסקת מימון לקניית רכב. מדובר בשיטה מאוד פופולרית בישראל ובדרך מקובלת מאוד לרכוש רכב. המימון הוא למעשה הלוואה הנפרסת לתקופה של 36-60 חודשים, כאשר בכל חודש מתבצע תשלום קבוע. במקביל, הרכב אותו רכשתם משועבד לחברה המלווה, ממש כמו משכנתא.

עסקת מימון לרכב – אצל מי?

כיום ניתן לרכוש רכב במימון מלא בעזרת הבנקים או בעזרת חברה חוץ בנקאית המציעה אשראי מהיר וזול לכולם. כך שאם ברצונכם לרכוש רכב שטח מהודר תוכלו לעשות זאת בתנאי הלוואה נוחים ועם ריבית נמוכה. כניסתן של חברות חוץ בנקאיות לתמונה, הגבירה את התחרות ומאפשרת לכם למצוא עסקת מימון משתלמת במיוחד. גובה הריבית תלוי בגודל העסקה, כמו גם גודלו של התשלום החודשי, כאשר בפני הלווה קיימים שני מסלולים עיקריים של החזרים מהם יוכל לבחור את האחד המתאים.

מהם היתרונות?

היתרון העיקרי של עסקת רכב במימון מלא בא לידי ביטוי בכך שבאפשרותכם להיכנס לסוכנות רכבי שטח אשר שמה הולך לפניה בתחום ולבצע רכישה באותו היום. פריסת התשלומים שנעה בין טווח של 36 עד 60 חודשים מספקת אוויר לנשימה ומקנה לכל אחד כמעט את האפשרות לנהוג ברכב שטח חדש, מרווח, נוח ואיכותי מבלי הצורך להתפשר בשל מגבלות התקציב. בעזרת מימון של 100% לרכב תוכלו להעלות את הרף, "לשחק" עם התשלומים בדרך הנוחה לכם ולנהוג ברכב החלומות שלכם.

מהם החסרונות?

למרות שנהדר להסתכל על הנסיעות העתידיות שלכם דרך משקפיים ורודות, רגע לפני שמחליטים על רכישת רכב שטח חדש, כדאי להיות מודעים לכך שיש גם חסרונות. ברוב המקרים ההלוואה תינתן כנגד הרכב, כלומר הרכב משועבד לחברה המלווה, כך שרק ביום התשלום האחרון הרכב יהיה רשום על שימכם. כמו כן, יש להיות מודעים לכל נושא ירידת הערך – ברכב חדש מדובר בירידה הרבה יותר חדה מאשר ברכב יד שניה.

מה חשוב לקחת בחשבון?

למרות שכיום ניתן לקבל 100% מימון בעת רכישת רכב חדש ועל אף שהריבית מאוד נמוכה, מה שהופך את העסקה למשתלמת, על הרוצים לרכוש רכב חדש לקחת בחשבון שעל ההחזר החודשי עליהם גם להוסיף את סכום תשלום הביטוח, רישוי, עלויות תחזוקה והוצאות דלק. כמו כן, רגע לפני שלוקחים הלוואה יש לשים לב שהתשלום החודשי נמצא במסגרת היכולת הכלכלית של המשפחה, על מנת שלא יהפוך למעיק בשום צורה.

לסיום, כמה נקודות למחשבה