מגיל קטן אנחנו מכירים את המילים 'אין לי כסף'. בין אם זה בשירו של גידי גוב 'אין לי כסף אין לי' ובין אם שמענו שיחות של ההורים שמנסים לחשב את החודש הבא.

כשכסף משחק תפקיד חשוב באיכות החיים ומן הסתם החיים עוסקים ברדיפה אחר איכות חיים גבוהה, יש דרך לגלות האם יש לכם כסף שמונח ללא מעש, רק מחכה לכם שתבואו לאסוף אותו.

מה זאת אומרת כספים מונחים ללא מעש? זהו למעשה כספים אבודים. כסף ששכחתם שיש לכם, כסף שלא אוחד בקופת חיסכון חדשה. אם אתם לא בטוחים, הנה כמה דוגמאות לכסף נח שלא ידעתם שקיים לכם-

קרן פנסיה

לרוב האנשים במדינה קיימת לפחות קרן פנסיה אחת. גם אם לא עשיתם אותה בעצמכם, הרי שבעבודה שלכם עשו עבורכם. קרן פנסיה היא קרן אשר נבנית על ידי הפרשת סכום מסוים מהמשכורת החודשית שלכם לתוך קופה שתחכה לכם עם צאתכם לפנסיה.

אך אם עזבתם מקום עבודה, התחלתם במקום חדש עם קרן פנסיה של חברת ביטוח אחרת, יכול מאוד להיות ששכחתם את הכספים שלכם בקרן הפנסיה הקודמת. אל תהססו, לכו לבדוק. מי לא אוהב לגלות כסף?

ירושה

תארו לכם שיש לכם אי שם בעולם קרוב משפחה שמעולם לא פגשתם, אותו קרוב נפטר, אך הירושה שלו נותרה דוממת. אם נמצאה ירושה כזו, יכול מאוד להיות שאתם תהיו היורשים החוקיים שלה מאחר ואתם קרבת הדם היחידה שמוצהרת.

כספי ירושה יכולים לנוח למשך שנים מבלי שידרשו. אם אתם לא בטוחים בעץ המשפחתי שלכם, בררו. אולי יש לכם דוד מאירופה שהוריש לכם ממון או נכסים.

חשבונות בנק

החלטתם לעבור בנק? להתחיל מחדש עם חשבון שהחלטתם מראש שיישאר פלוס כי עכשיו אתם מוכנים ויודעים איך לנהל את החשבון שלכם. מכירים את העמלות, את החישובים ואפילו יש לכם סידור הוצאות מוכן מראש.

אך מה קורה לחשבון הבנק הקודם שלכם? יכול להיות שיש בו משהו ולא זכרתם? דברים כאלה קוראים. תאמינו לנו. כאשר עסוקים כל כך בלעשות את הדבר הנכון, סביר שנשכח דברים מאחור. בדקו מול הבנק הקודם שלכם האם נותר משהו בחשבון הבנק שלכם. מה אכפת לכם להיות מופתעים לטובה?

אם נרד לשורש העניין, כאשר מוצאים שטר של 20 שקל בכיס המכנסיים, אין הרגשת עושר יותר גדולה מזו. כאילו הרווחתם אותם מחדש. אז תארו לעצמכם שזוגות המכנסיים שלכם פזורים ברחבי הארץ. לא הייתם רוצים לגלות שטרות גדולים יותר? השקט הנפשי שהדבר יכול להעניק לכם שווה יותר מכל חיסכון שתחליטו לפעול דרכו. לכן יש אתר לאיתור כספים אבודים, מלאו פרטים וגלו אם יש לכם כספים אבודים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *